hi-fi

NOWA MARKA NA POLSKIM RYNKU - B.M.C. AUDIO

news |

Firma B.M.C. Audio jest młodą marką z Niemiec, założoną przez zespół inżynierów oraz grupę osób związanych z biznesem.

Firma B.M.C. Audio jest młodą marką z Niemiec, założoną przez zespół inżynierów oraz grupę osób związanych z biznesem. Mimo że firma istnieje od niedawna, to skupia ludzi mających wieloletnie doświadczenie w branży, gdyż większość z nich pracowała dla innych bardzo znanych firm. Teraz swoje doświadczenie i wiedzę wykorzystali przy tworzeniu całkowicie nowych projektów.
Firma B.M.C. Audio od chwili powstania nie powiela jednak sprawdzonych wzorców, a wykorzystuje głównie swoje projekty i rozwiązania bazujące na najnowszych technologiach. Mamy zatem świeże podejście do konstruowanych urządzeń, wnoszące ożywczy powiew w tę nieco skostniałą już branżę. Nic więc dziwnego, że w swoich produktach inżynierowie z B.M.C. Audio stosują wiele nowych rozwiązań niespotykanych u innych producentów.
Jednym z nich jest sposób obróbki sygnału analogowego podczas przejścia przez wszystkie etapy wzmocnienia, który znacząco różni się od powszechnie stosowanych rozwiązań. Różnica jest na tyle poważna, że niektórzy inżynierowie/projektanci z konkurencyjnych firm nie rozumieją w pełni tej koncepcji. Jednym z jej elementów jest wyeliminowanie wąskiego gardła, które jest obecnie powszechnie stosowane, gdzie sygnał wejściowy jest poddawany zmniejszeniu napięcia z 4V (sygnał zbalansowany) do 1V, a dopiero potem wzmacniany trzydziestokrotnie. W koncepcji B.M.C. Audio nie następuje zmniejszanie napięcia, lecz sygnał obrabiany jest przy pełnym napięciu wejściowym, które jest następnie stopniowo zwiększane oraz buforowane.
Firma B.M.C. Audio ma w swojej ofercie wzmacniacz zintegrowany, przedwzmacniacz, odtwarzacz CD zintegrowany i dzielony. Wzmacniacz AMP C1 to integra zbudowana według innowacyjnej koncepcji firmy. Generuje moc 200W na kanał przy obciążeniu 8ohm i niemal podwaja ją do 350W przy 4ohm. Poparte jest to odpowiedniej wielkości zasilaczem, z potężną baterią szybkich kondensatorów, którego sercem jest 2kW transformator toroidalny. Ten ważący 40kg wzmacniacz może, według zapewnień producenta, konkurować jakością dźwięku z produktami nawet czterokrotnie droższymi innych producentów.
Zintegrowany odtwarzacz CD zadziwia swoim dźwiękiem i jest doskonałym partnerem dla wzmacniacza BMC, ale nie tylko. Jest to źródło, którego jakość dźwięku jest na tyle wysoka, że nie należy łączyć go ze wzmacniaczami z tego samego przedziału cenowego z uwagi na niewykorzystanie potencjału urządzenia. Ciekawy jest też odtwarzacz dzielony. W części odpowiedzialnej za odczyt płyty wykorzystano napęd paskowy. Bardzo istotne jest zastosowanie łącza superlink pomiędzy transportem a przetwornikiem. Superlink to autorskie rozwiązanie firmy BMC, które wykorzystuje równolegle cztery kable w standardzie BNC. Osobnymi kanałami przysyłane są oddzielnie cztery różne rodzaje danych cyfrowych. Osobno dane muzyczne oraz dane pomocnicze, służące do synchronizacji czasowej.
Przykładowe ceny:
Wzmacniacz zintegrowany AMP C1 - 17.500 zł
Końcówki mocy AMP S1 - 17.000 zł
Monoblok AMP M1 - 17.500 zł (cena za szt.)
Odtwarzacz CD BD CD1 - 12.950 zł

INFO www.audiosytem.pl