serwis Hi-fi Class

O serwisie Hi-Fi Class

Nasz serwis internetowy Hi-Fi Class powstał jako wsparcie dla tradycyjnego, papierowego miesięcznika Hi-Fi Choice & Home Cinema wydawanego na licencji brytyjskiego wydawnictwa Future Publishing Ltd. Początkowo pełnił rolę reklamowo-informacyjną i zachęcał do kupowania tego wydawnictwa w wersji papierowej. Treści publikowane w internecie w dużej mierze pochodziły więc z wydań papierowych, ale ze zrozumiałych względów publikowane były z pewnym przesunięciem czasowym.

Jednak wraz z dynamicznymi zmianami na rynku mediów – załamanie sprzedaży prasy i gwałtowny wzrost popularności internetu - skłoniły nas do zaprzestania wydawania naszego magazynu w dotychczasowej formie papierowej i przeniesienie go do sfery cyfrowej – magazyn drukowany ukazywał się przez 10 lat (2006-2015), wydawany był na eleganckim papierze kredowym a dostępny był w kioskach i salonach EMPiK na terenie całego kraju.

Począwszy od stycznia 2016 roku Hi-Fi Choice & Home Cinema ukazuje się wyłącznie w formie aplikacji dostępnej na iPady, smartfony i tablety z systemem Android, a także na komputery PC/Mac w wersji on-line. Co warto podkreślić, zachowuje on wszelkie atrybuty tradycyjnego miesięcznika papierowego takie, jak cykliczność, jednolitą formę graficzną, stałe działy i układ artykułów – inny jest tylko nośnik, który dodatkowo umożliwia zamieszczanie treści wideo, audio oraz aktywnych linków z czego skwapliwie korzystamy.

Wraz z przeniesieniem papierowego magazynu do sieci, strona internetowa o tej samej nazwie (w skrócie HFC) i z takim samymi materiałami, straciła rację bytu. Tym bardziej, że od kilku lat funkcjonuje dedykowana strona internetowa hifichoice.pl zawierająca wszelkie niezbędne informacje dotyczące naszego magazynu cyfrowego.

Misja

W maju 2017 nasza witryna internetowa hfc.com.pl przeszła rebranding i funkcjonuje pod nową nazwą Hi-Fi Class i jest w pełni niezależnym podmiotem.

Hi-Fi Class stawia przede wszystkim na newsy i testy urządzeń audio-wideo, ale otwiera się też na świat gadżetów elektronicznych w tym smartfonów, tabletów itp. oraz na tematykę szerokorozumianego RTV/AGD. Nie pomijamy także doniesień z rynku muzycznego i filmowego.

Serwis Hi-Fi Class tworzą doświadczeni dziennikarze z wieloletnim doświadczeniem pisujący dotychczas dla wielu mediów: Aleksandra Chilińska, Arkadiusz Ogrodnik, Marek Dyba, Marcin Gałuszka, Krzysztof Kalinkowski, Alek Rachwald, Paweł Okopień oraz Marek Suchocki. Zapraszamy do współpracy także młodych, ambitnych ludzi zainteresowanych tą tematyką.