hi-fi

WZMACNIACZE SŁUCHAWKOWE RUDISTOR

news |

Zwolennicy słuchawek wiedzą, jak ważny jest dobry wzmacniacz słuchawkowy. Wśród niewielu firm specjalizujących

Zwolennicy słuchawek wiedzą, jak ważny jest dobry wzmacniacz słuchawkowy. Wśród niewielu firm specjalizujących się w produkcji tego typu urządzeń do ścisłej elity należy włoski RudiStor. Jest to bardzo ceniony twórca wzmacniaczy słuchawkowych w Europie.
„Rękodzielnicze” wytwarzanie małych serii pociąga za sobą odpowiednio wysokie koszty takiej produkcji, mające niebagatelny wpływ na finalny koszt urządzenia. Ponadto popyt na wzmacniacze słuchawkowe jest nieporównywalnie mniejszy niż np. na zintegrowane wzmacniacze stereo.
Te czynniki powodują, że producenci pokroju RudiStora najczęściej rezygnują z normalnych kanałów dystrybucji, oferując swój sprzęt jedynie w sprzedaży bezpośredniej i wysyłkowej przez internet. Jednak nie wszyscy mają zaufanie do transakcji on-line, dlatego polska firma Best Audio zdecydowała się na pewnego rodzaju eksperyment i wprowadziła do swojej oferty internetowej 6 modeli wzmacniaczy RudiStor w cenach od 2.400 do 14.000zł. „Najsławniejsze” konstrukcje to RPX-33 w układzie dual mono, lampowy RP-8 z 4 selekcjonowanymi „Sophiami” ECC82 i podwójnym zasilaniem oraz RPX-300 pracujący w czystej klasie A i posiadający niezależną regulację głośności dla lewego i prawego kanału. Średni czas oczekiwania na realizację zamówienia to 2–3 tygodnie.
INFO http://www.bestaudio.pl