hi-fi

KOLUMNY PODŁOGOWE SPENDOR A9

news |

Firma Spendor słynie z wysokiej jakości kolumn, a model A9 zdaje się podtrzymywać tę tradycję. Jest to trójdrożna

Firma Spendor słynie z wysokiej jakości kolumn, a model A9 zdaje się podtrzymywać tę tradycję. Jest to trójdrożna konstrukcja podłogowa oferująca bardzo dynamiczny i żywy dźwięk. Sercem A9 jest nowy 15cm przetwornik średniotonowy z polimerową membraną oraz zaawansowaną konstrukcją napędu. Ponadto znajdziemy tu dwa 18cm woofery z membranami z Kevlaru, które zaprojektowano specjalnie z myślą o tym modelu. Z kolei w nowym tweeterze zastosowano technologię dwueliptycznej soczewki akustycznej (Bi-elliptical Acoustic Lens), która łączy szeroki zakres odpowiedzi częstotliwościowej, typowy dla niewielkiej membrany, z charakterystyką dołu pasma typową dla większej, co pozwala uzyskać bardzo niski poziom zniekształceń w całym paśmie przenoszenia.
W A9 zastosowano również specjalny system tłumienia o nazwie Dynamic Damping wykorzystujący polimerowe elementy tłumiące rozmieszczone w kluczowych punktach konstrukcji. Zaawansowany układ zwrotnicy wykonany z najwyższej jakości komponentów umieszczono razem z terminalami WBT w pojedynczym bloku zamocowanym na sztywno w obudowie, co pozwala wyeliminować niepożądane rezonanse.
Efektywność A9 osiąga imponujący poziom 90dB; na dodatek kolumny są bardzo łatwe do wysterowania, gdyż ich impedancja nigdy nie spada poniżej 6Ω. Dzięki temu można je z powodzeniem łączyć z niemal każdym wzmacniaczem.
INFO http://www.decibel.com.pl