hi-fi

Naim Uniti Atom Headphone Edition

news |
niezdefiniowano - Naim Uniti Atom Headphone Edition

Specjalna edycja wysokiej klasy systemu streamingu muzyki Naim Uniti Atom Headphone Edition, która powstała z myślą o miłośnikach słuchawek.

Firma Naim Audio wprowadziła na rynek Uniti Atom Headphone Edition - zoptymalizowaną pod kątem słuchawek wersję wielokrotnie nagradzanego systemu strumieniowania muzyki Uniti Atom. Został on zaprojektowany tak, aby stanowił najlepsze źródło do słuchania muzyki w słuchawkach. W przeciwieństwie do tradycyjnych wzmacniaczy słuchawkowych i przetworników cyfrowo-analogowych, które wymagają oddzielnego komputera lub urządzenia do strumieniowania, Uniti Atom Headphone Edition jest w pełni ukształtowanym systemem strumieniowania muzyki: wystarczy dodać słuchawki.

Uniti Atom Headphone Edition został w pełni przeprojektowany, aby zaoferować optymalną jakość odsłuchu. Wykorzystując technologię trickle-down ze swojego flagowego wzmacniacza Statement, Naim opracował nowy dyskretny wzmacniacz słuchawkowy, zdolny do zasilania nawet najbardziej zaawansowanych słuchawek - takich jak Focal Utopia – i to z łatwością.
Naim Uniti Atom Headphone Edition
Unikalna platforma strumieniowania muzyki Naim serwuje niesamowitą jakość dźwięku, pozwalając na ucieczkę do własnej kolekcji muzyki cyfrowej, serwisów takich jak Qobuz, TIDAL i Spotify, oraz świata radia internetowego - w tym wyselekcjonowanej kolekcji stacji HD – a także podcastów. Obsługa AirPlay 2, wbudowany Chromecast i status Roon Ready dodają jeszcze więcej opcji strumieniowania, podczas gdy wejścia analogowe i cyfrowe oznaczają, że możesz podłączyć wiele innych źródeł, w tym gramofony, a wejście USB obsługuje odtwarzanie z pamięci USB plików muzycznych w różnych formatach o rozdzielczości do 32-bit/384kHz.
Naim Uniti Atom Headphone Edition
Ponadto, Uniti Atom Headphone Edition wyposażono w transformator o całkowicie nowej konstrukcji, tak by mógł zapewnić pewne zasilanie obwodów wzmacniacza słuchawkowego. Nowy projekt układu tranzystorów dyskretnych umożliwia Uniti Atom Headphone Edition uzyskanie zbalansowanych wyjść słuchawkowych, zarówno na 4-pinowym złączu XLR jak i Pentaconn, maksymalizując możliwości brzmieniowe hi-endowych słuchawek wyposażonych w te złącza. Dostępne jest również standardowe wyjście 6,3mm.
Naim Uniti Atom Headphone Edition
Uniti Atom Headphone Edition może również pełnić rolę przedwzmacniacza strumieniowego, zasilającego aktywne głośniki w systemie instant.
Naim Uniti Atom Headphone Edition
Uniti Atom Headphone Edition jest już dostępny w sprzedaży, a jego sugerowana cena detaliczna wynosi 12.999 złotych, co odpowiada cenie SRP standardowego Uniti Atom. Dołącza on do następujących członków gamy Uniti Naima:
  • Uniti Atom - kompaktowy odtwarzacz strumieniowy muzyki: 12.999 zł
  • Uniti Star - odtwarzacz CD i odtwarzacz strumieniowy: 19.999 zł
  • Uniti Nova - potężny odtwarzacz strumieniowy muzyki: 22.999 zł
  • Uniti Core - potężny hub muzyczny z funkcją zgrywania płyt CD z bit-perfect: 9.999 zł

Źródło: informacja prasowa FNCE S.A.