hi-fi

NIEMIECKI BLOCK JUŻ W POLSCE

news |

Na polski rynek wkracza kolejna nowa marka - tym razem jest to niemiecki „Block”. Firma zadebiutowała w roku 2009

Na polski rynek wkracza kolejna nowa marka - tym razem jest to niemiecki „Block”. Firma zadebiutowała w roku 2009, ale zdążyła się już zadomowić na rynku niemieckim, jak i w kilku krajach sąsiedzkich, jak Holandia czy Francja. Nazwa Block pochodzi od nazwiska jej założyciela Michaela Blocka, który opatrzył tę markę swoim herbem rodowym. Wszystkie urządzenia zaprojektowano w Niemczech, zaś produkcję ulokowano w Chinach. W trosce o wysoką jakość wszystkie urządzenia po przybyciu z Chin, zanim trafią do sprzedaży w Europie podlegają szczegółowej kontroli technicznej w Niemczech i dopiero potem są kierowane do sprzedaży.
Urządzenia Blocka wyróżnia stosunek jakości do cen, a jeśli chodzi ofertę to aktualnie składa się ona z dwóch serii: V-100 i V-220. Do Polski w pierwszej kolejności trafią urządzenia Serii 100, które charakteryzują się solidnymi, metalowymi obudowami z grubym panelem przednim, a ponadto są wyposażone w metalowe, regulowane nóżki. Wszystkie urządzenia Serii 100, a więc odtwarzacz CD C-100, wzmacniacz V-100 (posiadający wejście gramofonowe!), RDS tuner R-100, tuner internetowy IT-100 mają charakterystyczny, nowoczesny i spójny design. Ich konstrukcja i wykonanie wzbudzają zaufanie i sprawiają wrażenie przysłowiowej niemieckiej solidności. Ponadto zadziwiająco dobrze grają jak na swoją cenę. Wkrótce Seria 100 wzbogaci się o dwa nowe komponenty, a mianowicie odtwarzacz DVD i wzmacniacz 5.1.
Marka Block bardzo dobrze radzi sobie na wymagającym rynku niemieckim, a sukcesu należy upatrywać w dobrym rozpoznaniu potrzeb rynku. Produkty z logo Block przygotowane zostały z myślą o odbiorcy który nie kupuje sprzętu w marketach, ale za stosunkowo nieduże pieniądze chce otrzymać solidny, markowy sprzęt i jeszcze najlepiej niemiecki. Te wszystkie oczekiwania spełnia Block, dlatego fachowy handel dojrzał w nich swoją szansę w starciu z produktami sklepów sieciowych. Komponenty Serii 100 są dostępne w kolorach czarnym i srebrnym, a ich ceny kształtują się następująco: odtwarzacz CD C-100 – 1.539 zł, wzmacniacz V-100 – 1.899 zł, RDS tuner R-100 –1.320 zł, tuner internetowy IT-100 – 2.200 zł.
INFO HiFi Ja i Ty, tel. 513 795 609