hi-fi

Acoustic Research AR-E10 i AR-E100

news |
Słuchawki dokanałowe - Acoustic Research AR-E10 i AR-E100

Do sprzedaży wchodzą nowe słuchawki dokanałowe Acoustic Research AR-E100 i AR-E10, w których zastosowano przetworniki z membraną berylową.

AR-E10 oraz AR-E100 to pierwsze monitory IEM od Acoustic Research, które są skierowane do audiofili i wielbicieli najwyższej jakości dźwięku, co potwierdza zarówno brzmienie, parametry, jak i design.

Słuchawki dokanałowe Acoustic Research nie pozostają w tyle za bardzo udanym modelem nausznym AR-H1. Do ich budowy wykorzystano najwyższej jakości komponenty, które mają zapewnić audiofilską jakość dźwięku. Właśnie dlatego AE-E100 wykorzystuje 10 mm przetwornik dynamiczny z membraną wykonaną z berylu - materiału uznawanego za akustycznie doskonały, co potwierdza stosowanie go przez liderów branży audio w ich topowych konstrukcjach, natomiast model AR-E10 wyposażony został w dwa przetworniki: zbalansowany przetwornik armaturowy, a także przetwornik dynamiczny z membraną z berylu o średnicy 8 mm.

Beryl pozwala podnieść granicę częstotliwości, przy której membrana wpada w niepożądany rezonans, który przekłada się na zniekształcenia słyszalne dla ludzkiego ucha. Przetwornik armaturowy odpowiada za zachowanie przejrzystości i klarowności wysokich tonów. Tego typu konstrukcje słyną z reprodukcji dokładnego i szybkiego dźwięku.

Acoustic Research AR-E10 i AR-E100

Brzmienie nowych słuchawek Acoustic Research charakteryzuje się dużym wyrównaniem, liniowością i konturowością. AR-E10 oraz AR-E100 szczególnie przypadną do gustu osobom lubującym się w lekkim brzmieniu z dobrze kontrolowanym basem, którzy poszukują raczej równej ekspozycji na całej szerokości pasma, niż podkreślania jego wybranych części. Scena prezentowana przez modele AR-E poprawnie osadza poszczególne źródła w przestrzeni, a w połączeniu ze stereofonią tworzy spójny muzyczny obraz odgrywanej muzyki. Brzmienie jest przejrzyste i klarowne, dzięki czemu umożliwia obserwację niuansów muzycznych i śledzenie ścieżek odgrywanych przez poszczególne instrumenty.Szeroki wybór akcesoriów dołączonych do zestawu sprawia, że słuchawki AR-E są niezwykle uniwersalne w użyciu. Podczas stacjonarnego odsłuchu możemy podłączyć je do odtwarzacza, przetwornika DAC z wyjściem słuchawkowym czy wzmacniacza za pomocą przewodu z 2-pinowym wtykiem 3,5mm, a także zbalansowanego kabla terminowanego pięciopolowym wtykiem 4,4 mm (tylko w modelu AR-E10).

Oba przewody są wzmacniane włóknami para-aramidowymi. Dla niewtajemniczonych, małe wyjaśnienie - aramidy należą do grupy polimerów, które dzięki specyficznym wiązaniom chemicznym i zachowywaniu sztywnych łańcuchów układających się w uporządkowaną mikrostrukturę cechują się znacznie wyższą odpornością na rozciąganie niż inne znane poliamidy. Dzięki temu kable są niezwykle wytrzymałe i odporne na uszkodzenia mechaniczne.

Acoustic Research AR-E10 i AR-E100

W razie potrzeby kabel można wymienić na adapter Bluetooth, który dzięki obecności aptX pozwala zachować wysoką jakość dźwięku bez opóźnień. Dodatkowo został on wyposażony w trójprzyciskowy pilot ułatwiający kontrolę nad odtwarzaną muzyką i umożliwiający wykonywanie połączeń telefonicznych.

Bezpieczeństwo w trakcie podróży czy przechowywania zapewnia sztywne etui zapinane na zamek. Słuchawki można komfortowo dopasować do budowy ucha i preferencji brzmieniowych dzięki dołączonym do zestawu gumkom dokanałowym oraz piankom w trzech różnych rozmiarach.

Ceny detaliczne nowych słuchawek Acoustic Research wynoszą odpowiednio: model AR-E10 – 1.099 zł i AR-E100 – 799 zł.

Źródło: informacja prasowa Rafko Dystrybucja