hi-fi

ULTRASONE Edition eleven

news |
Słuchawki - ULTRASONE Edition eleven

Niemiecka firma ULTRASONE zaprezentowała Edition eleven – najnowsze słuchawki z limitowanej serii.

Ekskluzywność konstrukcji ULTRASONE Edition eleven oznacza niewielką liczbę egzemplarzy. Nowoopracowany przetwornik o średnicy membrany 40 mm został wykonany z włókien biocelulozy TruText. W połączeniu z technologią S-Logic Plus i otwartą konstrukcją tworzą one unikalny produkt o wyjątkowym dźwięku. Mistrzostwo wykonania widać w każdym detalu budowy – od wykonania, dobór materiałów, na niebywałym komforcie noszenia skończywszy.


Konstrukcja otwarta oraz nowy przetwornik

Otwarta konstrukcja oraz muszle otaczające ucho słuchacza to podstawowe cechy budowy tych słuchawek. To słuchawki dynamiczne, kreujące fantastyczną przestrzeń, w której każdy instrument jest niemal na wyciągniecie ręki.

Edition eleven zostały zbudowane wokół nowej, opracowanej przez Ultrasone membrany o średnicy 40 mm wykonanej z włókien biocelulozy TruText. Membrana ta napędzana jest przez niezwykle silne magnesy neodymowo-żelazowo-borowe. Pasmo przenoszenia obejmuje imponujący zakres od 6 do 42 000 Hz, czyli jest znacznie szersze niż to, co słyszy człowiek. Gwarantuje to, że każdy niuans muzyczny, niezależnie od tego, jak subtelny, zostanie oddany w niezwykle wierny sposób. Począwszy od muzyki klasycznej, na rocku skończywszy – każdy rodzaj muzyki zabrzmi tak, jak to sobie założył artysta.

ULTRASONE Edition eleven

S-Logic Plus

W Edition eleven znajdziemy firmową technikę S-Logic Plus, poprawiającą przestrzenność przekazu. Dźwięk dochodzący ze słuchawek nie jest już lokowany wewnątrz głowy słuchacza, ale przesunięty jest do przodu, przed słuchacza. Oznacza to, że dźwięk trafia najpierw do ucha zewnętrznego, co przekłada się na fantastyczną separację przestrzenną. Zastosowanie techniki S-Logic Plus pozwala na zmniejszenie ciśnienia powietrza, bez zmiany poziomu dźwięku. Słuchanie jest dzięki temu bardziej relaksujące.

ULE (Ultra Low Emission)

Technika ULE (Ultra Low Emission) oraz ekranowanie membran stopem MU zmniejsza niskoczęstotliwościowe promieniowanie, redukując promieniowanie elektromagnetyczne, w porównaniu z klasycznymi słuchawkami, aż o 98%.

ULTRASONE Edition eleven

Ręczna produkcja

Słuchawki Edition eleven są produkowane ręcznie z niezwykłą dbałością o szczegóły w fabryce znajdującej się w Gut Raucherberg, blisko jeziora Starnberg. Jakość wykonania oraz dobór materiałów powodują, że słuchawki z edycji specjalnych Ultrasone są wyjątkowymi produktami. Wyjątkowy status Edition eleven potwierdzany jest przez to, że zostanie wyprodukowanych zaledwie 1111 sztuk tych słuchawek.

Komfort noszenia

Otwarte słuchawki umożliwiają dotarcie świeżego powietrza do uszu. Otwarta konstrukcja wraz z techniką S-Logic Plus przekładają się więc na wyjątkowy komfort noszenia Edition eleven, szczególnie podczas długich sesji. Dobre przyleganie do uszu zapewnia solidny i jednocześnie elegancki pałąk, a komfort zapewniają welurowe okładziny muszli. W razie potrzeby muszle można wymienić w dowolnym momencie – trwa to dosłownie minutę.

ULTRASONE Edition eleven

Akcesoria

Słuchawki Edition eleven dostarczane są z odłączanym kablem słuchawkowym oraz szeroką gamą akcesoriów. Na przykład z przejściówką z mini-jacka 3,5 mm na duży jack 6,3 mm, ściereczką z mikrofibry służącą do pielęgnacji metalowych elementów i pięknym statywem, na którym słuchawki mogą zostać wyeksponowane. W zestawie znajduje się także woreczek transportowy, chroniący słuchawki przed uszkodzeniem w czasie podróży.

Słuchawki ULTRASONE Edition eleven zostały wycenione na 4.290 zł.

Źródło: informacja prasowa Audio Center Poland