hi-fi

ART AUDIO WITAMY W POLSCE!

news |

Produkty znakomitej manufaktury brytyjsko-amerykańskiej, specjalizującej się w konstrukcji wysokiej klasy lampowych wzmacniaczy mocy

Produkty znakomitej manufaktury brytyjsko-amerykańskiej, specjalizującej się w konstrukcji wysokiej klasy lampowych wzmacniaczy mocy, opartych o triodę single-ended prezentuje w Polsce Hi-End Studio.
Firmę założyło w 1988 trzech przyjaciół: Andre Robin i Tom. Ich inicjały dały początek marce Art. Audio. Bardzo szybko konstrukcje młodych inżynierów zachwyciły recenzentów w Wielkiej Brytanii. W pierwszej połowie lat 90. wzmacniacze Art. Audio zaprezentowano w USA, gdzie firmę reprezentuje Joe Fratus – gitarzysta-inżynier - współ-konstruktor wielu obecnie proponowanych rozwiązań i modeli.
Specjalizacja w zakresie wzmacniaczy opartych na Single-Ended Triodzie (SET), pozwoliła wypracować pełną gamę urządzeń wyprodukowanych na bazie lamp różnego typu, dających moc wyjściową od 5 watt/ kanał w modelu PX-25, przez standardowe 10 watt w modelu Symphony II (na 300B), przez modele oferujące 15-20 wpc tj. Carisa i Jota, aż do topowego modelu Adagio – w wersji monoblock dostarczającego 46-50 wpc w czystej klasie A.
We wstępnej propozycji firmy na rynku polskim znajdziemy wersję monoblokową Symphony II, uznany i najdłużej obecnie produkowany model Quintet w układzie push-pull.
….Witamy w Polsce!

http://www.hi-endstudio.com