hi-fi

OPPO PM-2 nowe słuchawki planarne

news |

Model PM-2 to młodszy brat wyróżnionych nagrodą EISA słuchawek PM-1

Firma OPPO Digital, znana głównie z produkcji high endowych odtwarzaczy Blu-ray poszerzyła swoją ofertę produktową o sprzęt audio, w tym także słuchawki. Debiutancki model PM-1 został określony przez branżę jako "najbardziej ekscytujące słuchawki, jakie pojawiły się w tym roku".
Już niebawem na rynek trafi najnowszy model OPPO PM-2, który posiada większość kluczowych rozwiązań i właściwości akustycznych PM-1, ale będzie od nich tańszy. Oba modele wykorzystują identyczne przetworniki planarne, dzięki czemu jakość oraz sygnatura dźwięku PM-2 jest bardzo zbliżona do PM-1. Wszelkie przełomowe technologie, które pojawiły się w PM-1 zostały zastosowane również w PM-2. Przetworniki w nowych słuchawkach OPPO mają 7-warstwową membranę oraz silny, zoptymalizowany komputerowo, neodymowy system magnetyczny. Membrana ma z obu stron nadrukowane płaskie przewodniki w kształcie spirali, a obustronna konstrukcja pozwala na umieszczenie w polu magnetycznym dwa razy większej ilości przewodnika, co prowadzi do jeszcze wyższej skuteczności, lepszego tłumienia oraz większej siły napędowej. Pole magnetyczne i wzór przewodników są zoptymalizowane dla osiągnięcia maksymalnej siły napędowej oraz spójności przyłożonej siły do powierzchni membrany.
Otwarta, wokółuszna konstrukcja słuchawek zapewnia wysoką jakość dźwięku i komfort noszenia. Połączenie tych konstrukcyjnych aspektów OPPO PM-2 zapewnia wysoką skuteczność oraz ekstremalnie niskie zniekształcenia, dostarczając przejrzysty, bardzo dynamiczny dźwięk, który wykazuje się dobrym wyrównaniem w całym paśmie. Wysoka skuteczność PM-2 oraz ich niska waga pozwalają również na ich swobodne używanie z urządzeniami mobilnymi.

W ofercie firmy jest również dedykowany wzmacniacz słuchawkowy, model HA-1. Razem z firmowymi odtwarzaczami Blu-ray oraz słuchawkami pozwala on na stworzenie kompletnego systemu, spełniającego oczekiwania najbardziej wymagających miłośników obrazu i dźwięku.
Słuchawki OPPO PM-2 trafią do sprzedaży w Polsce pod koniec sierpnia 2014 w cenie 4.499 zł.

INFO www.cinematic.pl

OPPO PM-2