hi-fi

AKG K545 SŁUCHAWKI

news |

Nowy model wokółusznych, zamkniętych słuchawek renomowanej austriackiej marki AKG depcze po piętach innym rewelacyjnym nausznikom tej

Nowy model wokółusznych, zamkniętych słuchawek renomowanej austriackiej marki AKG depcze po piętach innym rewelacyjnym nausznikom tej marki samej marki AKG 550 - wyróżnionym za design prestiżową nagrodą Red Dot. W obu modelach grają niemal identyczne, 50-milimetrowe przetworniki - największe, jakie AKG montuje w słuchawkach. Budują one w paśmie 10Hz-25kHz to samo przestrzenne, studyjne brzmienie, którym zachwycał utytułowany poprzednik, ale z leciutko pogłębionymi basami, przy czym to "leciutko" czyni sporą różnicę. Równie komfortowe, choć nieco mniejsze i delikatniej wykonane nausznice z miękkiej skóry wręcz zachęcają do zabrania słuchawek na spacer (z typowo studyjną 550-tką byłoby to trudniejsze). System ich składania, 2D Axis, dzięki któremu słuchawki łatwo włożyć do płaskiego, sztywnego etui, też wygląda na zaprojektowany z myślą o użyciu mobilnym.
Już na pierwszy rzut oka widać też, że supernowocześnie zaprojektowana 545-tka została szczodrze wyposażona. W komplecie są aż dwa przewody - na pierwszym znajdziemy uniwersalny pilot z mikrofonem i jednym przyciskiem, a na drugim trójprzyciskowy pilot MFI z mikrofonem, kompatybilny z urządzeniami Apple. Oba nie tylko umożliwiają odbieranie telefonów bez zdejmowania słuchawek ? dają też możliwość korzystania z iPoda, iPhone'a, iPada, odbiorników stereo, a także urządzeń z Androidem, Windowsem itp. Całości dopełnia adapter 6,3mm na 3,5mm.
Model K545 pojawił się równocześnie w czterech wersjach kolorystycznych: czarnej, białej, oraz czarnej z tylnymi dekielkami ze szczotkowanego aluminium w kolorze turkusowym i pomarańczowym. Cena: 999zł.

INFO www.jbl.pl

AKG K545