hi-fi

GIGAWATT NOWE KABLE W OFERCIE

news |

Znany polski producent okablowania i dystrybucji prądu radykalnie odświeżył swoją ofertę, a zmiany nie mają jedynie charakteru

Znany polski producent okablowania i dystrybucji prądu radykalnie odświeżył swoją ofertę, a zmiany nie mają jedynie charakteru kosmetycznego. Nowe kable zaprojektowano od podstaw, a zmiany wynikają głównie z zastosowania zupełnie nowych materiałów i technologii.
Seria LC MK3 - w skład odświeżonej serii LC wchodzą, tak jak dotychczas modele LC-1 i LC-2 różniące się między sobą jedynie ilością żył roboczych. W przypadku model LC-3 MK3 zmieniono jego geometrię i technologię ekranowania kabli a jako izolator zastosowano autorską mieszankę miękkiego PVC o obniżonej stałej dielektrycznej. Dzięki tym zabiegom, pomimo zastosowania litych przewodników, wersje MK3 uzyskały elastyczność charakterystyczną dla kabli typu litz.
LC-Y MK2 to kabel instalacyjny w którym podobnie jak przewodach sieciowych wykorzystano nowe przewodniki z miedzi o wysokiej przewodności oraz nowe izolatory. Przewodniki wraz z ekranem otacza dodatkowy plastyczny materiał, izolujący od zewnętrznych wibracji. Zastosowanie elastyczniejszych i skuteczniejszych izolacji oraz zmiana technologii ekranowania kabla zdecydowanie wpłynęła na poprawę jego właściwości brzmieniowych.
Wszystkie kable do przewodów z serii LC produkowane są w wyspecjalizowanej, polskiej fabryce kabli, pod ścisłym nadzorem i według indywidualnego projektu marki GigaWatt. Spełniają one tym samym wyśrubowane, międzynarodowe normy bezpieczeństwa dla tego typu okablowania.

Ceny:
LC-1 MK3 (1.5m.) = 650zł,
LC-2 MK3 (1.5m.) = 1.650zł,
LC-3 MK3 (1.5m.) = 2.950zł
LC-Y MK2 = 85zł/mb

LC-1 MK3

LC-2 MK3

LC-3 MK3

LC-Y MK2

Topową serii LS reprezentują dwa nowe modele: LS-1 MK3, oraz premierowo, absolutnie flagowy LS-2, nad którym prace badawcze trwały blisko 5 lat i którego powstanie zostało niemalże wymuszone przez niezwykle wymagających odbiorów zagranicznych. Oba modele wykonywane są całkowicie ręcznie, co dodatkowo podnosi ich wartość. Unikalną cechą obu przewodów jest także to, że w ich procesie wytwarzania nie wykorzystano żadnych gotowych komponentów. Elementy zastosowane w konstrukcji kabli to podzespoły zaprojektowane i wykonane we własnym zakresie oraz części wyprodukowane na zamówienie według ścisłej specyfikacji dostarczanej przez GigaWatta.

LS-1 MK3 - to ulepszona wersja referencyjnego przewodu zasilającego ze szczytowej serii kabli wykonywanych w pełni ręcznie. Jest rezultatem wieloletnich badań popartych dokładnymi pomiarami i rygorystycznymi testami odsłuchowymi. W przeciwieństwie do wcześniejszej wersji, w MK3 wykorzystano nowe przewodniki z polerowanej miedzi OFC w teflonie.
LS-2 zajmuje obecnie szczytową pozycję w ofercie przewodów zasilających GigaWatta. Jest ukoronowaniem wieloletnich doświadczeń, badań i pracy nad projektem referencyjnego kabla sieciowego. Priorytetem projektu LS-2 było uzyskanie bezkompromisowego produktu bez względu na koszty jego wytworzenia. W LS-2 wykorzystano nowe, wysokopolerowane przewodniki z posrebrzanej miedzi OFC w teflonowej izolacji FEP, a także zastosowano całkiem nową geometrię - żyły robocze otacza wielowarstwowy materiał tłumiący niepożądane wibracje. Z zewnątrz przewód dodatkowo chroniony jest czarnym, tekstylnym płaszczem z włókien poliolefinowych oraz siatką antystatyczną,, która nie dopuszcza do kumulacji ładunków elektrostatycznych. Specjalnie na potrzeby kabla LS-2 opracowano nowy, podwójny filtr pasywny, wykonany z materiałów nanokrystalicznych. Kompletny filtr został szczelnie zamknięty w obudowie z litego aluminium - materiału "przeźroczystego" magnetycznie. Na szczególną uwagę zasługują także wysokiej jakości, firmowe wtyki sieciowe, którymi zakończony jest przewód. Niezwykle trwałą, masywną obudowę wtyków wykonano z litego aluminium. Ich solidne styki zostały wykonane z litego mosiądzu pokrytego rodem, co gwarantuje niską rezystancję przejścia oraz większą ilość cykli łączeniowych bez utraty parametrów. Złącza zostały dodatkowo poddane obróbce kriogenicznej i procesowi demagnetyzowania.

Ceny:
LS-1 MK3 (1.5m.) = 6.350zł,
LS-2 (1.5m.) = 11.950zł

LS-1 MK3

LS-2

Polska premiera najnowszych produktów będzie tym bardziej interesująca, że odbędzie się niemal równolegle z premierami GigaWatta na następujących wystawach: Elitexpo w Madrycie (Hiszpania), Australian Audio & AV Show w Melbourne (Australia), Hong Kong High-End Audio-Visual Show w Victoria Harbour (Hong Kong) oraz HiFi Messen Show w Horten (Norwegia). Tegoroczna wystawa będzie również okazją do obejrzenia przewodów marki GigaWatt w wersjach exportowych, których standardy wtyków sieciowych zostały dostosowane do wymagań rynków zagranicznych (wersje Schuko, Amerykańskie i Australijskie)

INFO www.gigawatt.pl