hi-fi

OCTAVE V110 WZMACNIACZ ZINTEGROWANY

news |

Model V110 firmy Octave to wzmacniacz zintegrowany pracujący w trybie push-pull, o mocy 110W na kanał (RMS, 4 ohm).

Model V110 firmy Octave to wzmacniacz zintegrowany pracujący w trybie push-pull, o mocy 110W na kanał (RMS, 4 ohm). Podobnie jak w przypadku wszystkich innych produktów tej marki, wszystkie prace badawcze i projektowe związane z tym modelem zostały przeprowadzone samodzielnie przez inżynierów Octave. Wzmacniacz jest wyposażony w układ, dzięki któremu sam się reguluje i jest chroniony przed zużyciem podzespołów (np. lamp) oraz błędami użytkownika.
W V110 zastosowano najnowsze lampy KT120 w opracowanym w Octave układzie wzmacniającym. Niskoszumne, precyzyjne zasilanie gwarantuje stabilną pracę niezależnie od fluktuacji napięcia i zniekształceń wysokoczęstotliwościowych obecnych w sieci zasilającej.
W układzie drivera, zamiast aluminiowych, elektrolitycznych kondensatorów wykorzystano bardzo stabilne w czasie kondensatory tantalowe. Napięcie żarzenia lamp wejściowych i drivera jest bardzo dokładnie stabilizowane. Znacząco niższe są więc szumy oraz zakłócenia pochodzące od tętnień sieci. Zarówno napięcie anodowe, jak i żarzenia są kontrolowane przez ten sam układ zarządzający zasilaniem. Stabilizacja napięcia zasilającego żarzenie lamp gwarantuje stabilną pracę, bez żadnych odchyłek wynikających ze zużycia podzespołów, przy zmianie napięcia zasilającego sięgającej +/-15%. Każda lampa wyjściowa w V110 jest chroniona przed przeciążeniem i innymi problemami powodowanymi przez starzenie się lamp.

INFO www.octavehiend.pl