s-e-r-v-e-r-a-d-s-3

hi-fi

Bowers & Wilkins Zeppelin McLaren Edition

news |
niezdefiniowano - Bowers & Wilkins Zeppelin McLaren Edition

Legendarny Zeppelin słynący z jakości dźwięku teraz w nowej odsłonie nawiązującej designem do supersamochodów McLarena.

Zeppelin McLaren Edition to już drugie – po słuchawkach Px8 McLaren – urządzenie w portfolio Bowers & Wilkins, które powstało dzięki współpracy tych dwóch renomowanych marek premium. Podczas prac nad nim kluczową rolę odegrało bogate doświadczenie inżynierów Bowersa – wyspecjalizowanych w projektowaniu hi-endowych głośników, zarówno tych studyjnych, jak i domowych.

Gotowy na współczesne wyzwania

W charakterystycznej, stylowej obudowie Zeppelina eksperci z Bowers & Wilkins zamknęli kompletny system stereofoniczny stworzony z myślą o erze streamingu. Ten wyjątkowy projekt łączy sprawdzone podzespoły – jak np. przetworniki elektroakustyczne referencyjnej jakości, stosowane także w kolumnach brytyjskiej marki – z innowacyjnymi rozwiązaniami. Przetworniki umieszczono bowiem symetrycznie po obu stronach centralnie ulokowanego, dużego subwoofera. Całość zasila pięciokanałowy układ wzmocnienia o imponującej mocy 240 W. Taka konstrukcja pozwala uzyskać doskonały dźwięk stereo, który wypełnia całe pomieszczenie.

Bowers & Wilkins Zeppelin McLaren Edition

Za obsługę sygnału audio wysokiej rozdzielczości odpowiada wbudowana platforma streamingowa. Dzięki niej odtwarzana muzyka cechują się bardzo dobrą jakością – niezależnie od tego, czy jest przesyłana bezpośrednio z podłączonego bezprzewodowo źródła, czy za pośrednictwem rozmaitych serwisów muzycznych, jak np. popularne w Polsce Spotify czy Tidal.

Więcej możliwości dzięki funkcji multiroom

Nowy design nie jest jedyną innowacją. Premiera modelu Zeppelin McLaren Edition łączy się bowiem z wprowadzeniem przez Bowers & Wilkins bezprzewodowej funkcji multiroom do wszystkich Zeppelinów najnowszej generacji. Dzięki rozszerzonej kompatybilności z systemem multiroom Bowers & Wilkins głośniki mogą współpracować z soundbarem Panorama 3 i głośnikami bezprzewodowymi z linii Formation. Łatwą konfigurację i prostą obsługę takiego zestawu umożliwia intuicyjna i funkcjonalna aplikacja Bowers & Wilkins Music.

Bowers & Wilkins Zeppelin McLaren Edition

Owocna współpraca

Bowers & Wilkins odpowiada za systemy audio stosowane w supersamochodach McLarena już od 2015 roku. Partnerstwo obu marek opiera się nie tylko na solidnych fundamentach technologicznych, ale również na ciągłym dążeniu do innowacji i bycia liderem w swojej branży.

Ostatnio zespoły projektowe Bowersa i McLarena współpracowały m.in. nad systemem audio do supersamochodu McLaren 750S. Model ten – podobnie jak jego poprzednicy – został wyposażony w najnowsze technologie opracowane w Southwater, siedzibie zespołu badawczo-rozwojowego Bowers & Wilkins. Co ciekawe, znajduje się on niespełna 50 kilometrów od Woking, gdzie mieści się McLaren Technology Centre, czyli siedziby brytyjskiego koncernu samochodowego.

Bowers & Wilkins Zeppelin McLaren Edition

Wyjątkowa okazja, wyjątkowe głośniki

Bowers & Wilkins Zeppelin McLaren Edition odznacza się wyrafinowanym wykończeniem w kolorze szarym (Galvanic Grey), który przełamują akcenty w odcieniu pomarańczowym (Papaya Orange), widoczne na podstawie czy górnej części obudowy. To wciąż ta sama, doskonała akustycznie konstrukcja, która rozszerza wybór dostępnych wersji kolorystycznych.

Ale brytyjska marka ogłosiła także wprowadzenie limitowanej wersji modelu Zeppelin, która powstała, by uczcić 60. rocznicę utworzenia firmy McLaren. Wyróżniać będzie ją żywe i przykuwające wzrok pomarańczowe wykończenie. Głośnik Zeppelin McLaren 60th Anniversary trafi na rynek w liczbie 60 sztuk, które będą dostępne wyłącznie u wybranych dealerów McLarena.

Bowers & Wilkins Zeppelin McLaren Edition

W ofercie partnerów handlowych firmy Audio Klan pojawi się natomiast wspomniana wcześniej wersja McLaren Edition (w odcieniu Galvanic Gray). Urządzenie ma być dostępne jeszcze w październiku tego roku.

Źródło: informacja prasowa Audio Klan