s-e-r-v-e-r-a-d-s-3

hi-fi

Denon DP-3000NE

news |
niezdefiniowano - Denon DP-3000NE

Firma Denon zaprezentowała swój najnowszy flagowy gramofon z napędem bezpośrednim DP-3000NE.

Nowy flagowy gramofon Denona z napędem bezpośrednim klasy premium zwraca na siebie uwagę przede wszystkim kunsztem wykonania. Został drobiazgowo dopracowany przez japońskich konstruktorów umożliwiając miłośnikom muzyki delektowanie się jakością jaką gwarantują płyty winylowe z naciskiem na wyrazistość i szczegółowość przekazu.

W modelu DP-3000NE zastosowano rozwiązania technologiczne klasy audiofilskiej, by zapewnić możliwie najdokładniejszą reprodukcję dźwięku. Wśród nich na największą uwagę zasługują:

  • Nowo zaprojektowane ramię Denon S-shape optymalizuje prowadzenie wkładki, a dzięki 9 milimetrowej regulacji wysokości można uzyskać precyzyjny kąt śledzenia w pionie (VTA), aby zoptymalizować wydajność i uzyskać idealne dopasowanie do dowolnej maty talerza.
  • Piękny, ciemny fornir z naturalnego drewna hebanowego pokrywający solidną obudowę z litego drewna o dużej gęstości, idealnie komponuje się z metalowym talerzem, ramieniem i elementami sterującymi, tworząc oszałamiający wizualny dodatek do każdego wnętrza. Solidne nóżki izolujące zapewniają wytrzymałość i dużą stabilność wymaganą do szczegółowego odtwarzania muzyki pozbawionej rezonansu.
  • Konstrukcja napędu bezpośredniego zapewnia prędkość obrotową, która nie ulega wahaniom, niezależnie od wybranej wartości RPM i obciążenia oraz niemal natychmiast osiąga pełną wydajność. Nie ma konieczności wymiany starzejącego się paska.
  • DP-3000NE jest wyposażony w piękną, krystalicznie przezroczystą, zdejmowaną osłonę przeciwpyłową, która chroni gramofon, wkładkę i płytę.
  • Nowy układ kontrolujący silnik z napędem bezpośrednim wykorzystuje algorytm do sterowania trybem przełączania zasilania silnika o wysokiej precyzji, zapewniając stabilne, ciągłe napięcie, eliminując jednocześnie wszelkie zmiany prędkości lub niepożądane wibracje nawet przez długi okres użytkowania.
  • Kilka opcji regulacji sprawia, że ramię DP-3000NE idealnie nadaje się do współpracy z szeroką gamą wkładek MM oraz MC. Regulacje obejmują VTA, wagę wkładki, anti-skating (0-3g), a także regulację wysokości.
  • Możliwość wyboru jednej z trzech prędkości: 33⅓, 45 oraz 78 rpm.
Denon DP-3000NE Denon DP-3000NE

Gramofon Denon DP-3000NE będzie dostępny w sprzedaży już w październiku 2023 roku w cenie detalicznej 11.999 złotych.

Źródło: informacja prasowa Horn Distribution