hi-fi

Rosso Fiorentino w Polsce

news |
niezdefiniowano - Rosso Fiorentino w Polsce

Salon Q21 został wyłącznym dystrybutorem na terenie Polski włoskiej marki kolumn głośnikowych Rosso Fiorentino.

Rosso Fiorentino - tłumacząc z włoskiego Czerwony Florentyńczyk - to przydomek jaki nadano Giovani Battista di Jacopo - XVI-wiecznemu malarzowi o rudych włosach. Tak też Francesco Rubenni - twórca marki postanowił nazwać powołaną do życia przez siebie firmę. Ma ona swoją siedzibę we Florencji - stolicy Toskanii.

Francesco Rubenn i jego współpracownicy kierują się niezrównaną pasją do muzyki i elektroakustyki. Każdy nowy projekt to wyzwanie, ciągłe poszukiwanie nowych sposobów na lepsze wykonanie, ale jednocześnie nigdy nie zapominając o ostatecznym celu... emocjonalnej przyjemności słuchania muzyki.
Rosso Fiorentino w Polsce
Projekt modeli RF jest wykonywany przez Francesco i jego współpracowników. Francesco śledzi każdy etap procesu twórczego, od początkowych pomysłów po pierwsze szkice na papierze, które następnie stają się techniczne, skomputeryzowane i ostatecznie gotowe do symulacji i optymalizacji metod i procesów produkcyjnych.
Na etapie prototypu projekt przybiera postać fizyczną i następuje długi proces pomiarów, odsłuchów i dostrajania. W tej części pracy Francesco wykorzystuje całą swoją wiedzę i pasję do modelowania dźwięku i ulepszania każdego parametru technicznego kolumny głośnikowej.
Rosso Fiorentino w Polsce
Ofertę RF otwiera model Elba serii 2 (od 8.999zł/szt.), który w 2021r. zdążył zdobyć już nagrodę "Editors Choise", kończąc na majestatycznej 4-drożnej, ważącej niemalże 165 kg Florenti (ok. 187.000zł/szt.).
Jak o podstawowym modelu Elba wypowiadał się właściciel firmy: "Elba, perfekcyjna kombinacja technologii i doświadczenia Rosso Fiorentino, wyrosła z potrzeby stworzenia kolumn przystępnych cenowo. Ponieważ – jak mówił Platon – piękno, sztuka i muzyka są nauczycielami życia (Etyka), wartości te powinny być wyznawane przez jak największą grupę ludzi. Dlatego też możemy powiedzieć, że Elba to "demokratyczne arcydzieło!""
Rosso Fiorentino w Polsce
Nie trzeba wybrać się do Włoch by posłuchać Elby. Wystarczy w nawigację wbić "Reymonta 12, Pabianice". Salon audio video Q21 – nowy dystrybutor Rosso Fiorentino chętnie umówi Cię na odsłuch. A jeżeli masz ochotę porównać Elbę ze starszym bratem Certaldo – nie ma problemu.
Na chwilę obecną RF posiada 4 serie kolumn głośnikowych: Classic (Elba), Prestige (Certaldo), Reference (Volterra, Fiesole) i Flagship (Siena, Florentia).
Rosso Fiorentino w Polsce
Jeżeli doświadczyłeś magii Sonus Faber to Rosso Fiorentino na pewno jest tym samym "włoskim" podejściem do dobrego dźwięku w "pięknym" opakowaniu.
Pełna oferta kolumn Rosso Fiorentino znajduje się pod linkiem: https://www.q21.pl/manufacturer/rosso-fiorentino
Źródło: informacja prasowa Q21