hi-fi

Rotel A11 Tribute i CD11 Tribute

news |
niezdefiniowano - Rotel A11 Tribute i CD11 Tribute

Rotel przygotował specjalną edycję dwóch modeli, integry A11 i odtwarzacza CD11, z których każdy został wzbogacony specjalnym emblematem Tribute dla uczczenia współpracy firmy z Kenem Ishiwatą.

Ken był powszechnie ceniony w branży hi-fi za swoją niesamowitą umiejętność identyfikowania najbardziej wartościowych produktów, idealnie nadających się do modyfikacji, a następnie definiowanie referencji muzycznych oraz sugerowanie inżynierom zmian komponentów, pozwalających wynieść jakość konstrukcji na jeszcze wyższe poziomy – często przy jedynie niewielkim wzroście ceny produktu.

Podjęto wspólną decyzję, aby skupić się na A11 i CD11 – produktach, które Ken już znał i które zdążyły odnieść sukces potwierdzony licznymi nagrodami, zwłaszcza A11, który zdobył prestiżowy tytuł BEST BUY AMPLIFIER EISA 2019-2020.
Zespół uważał, że pracujący w klasie AB wzmacniacz zintegrowany A11 o mocy 50 W na kanał oraz odtwarzacz płyt kompaktowych CD11 stanowią idealną podstawę do dalszych prac, bowiem już były doskonałymi produktami i można było przekształcić je w coś wyjątkowego.
Rotel A11 Tribute i CD11 Tribute
Ken przeprowadził wstępną ocenę i uzgodnił z zespołem inżynierów Rotela nową specyfikację. Pierwsze prototypy zostały stworzone przez Kena i jego własne wieloletnie kontakty w dziedzinie inżynierii akustycznej, z ostateczną specyfikacją uzgodnioną z zespołem Rotela.
W przypadku wzmacniacza A11 zostały wybrane specjalnie udoskonalone komponenty, aby zapewnić wyższą jakość w całym torze sygnałowym. W stopniu wzmacniacza zmieniono wszystkie 10 kondensatorów i dwa rezystory.
W sekcji przedwzmacniacza ulepszono sześć kondensatorów, które stanowią ponad połowę komponentów toru sygnałowego. Udoskonalono również wszystkie sześć kondensatorów w stopniu wzmocnienia.
Rotel A11 Tribute i CD11 Tribute
Projektanci wzbogacili mechaniczne chassis A11 o niestandardowe materiały tłumiące, aby zredukować "dzwonienie" i jeszcze skuteczniej odizolować i wytłumić wszelkie wibracje wewnątrz urządzenia.
W odtwarzaczu CD11 wymieniono osiem kondensatorów i jeden rezystor w układzie przetwornika cyfrowo-analogowego, z kolei w sekcji zasilania na jeszcze lepsze komponenty wymieniono wszystkie dziewięć kondensatorów.
Ponownie wiele uwagi poświęcono wytłumieniu wewnętrznych wibracji za pomocą specjalnego materiału tłumiącego dodanego do górnej płyty, co miało pozwolić wyeliminować drgania i "dzwonienie". Dalsze modyfikacje objęły mechaniczne i elektryczne uziemienie odtwarzacza CD.
Rotel A11 Tribute i CD11 Tribute
Po uzgodnieniu zmian i przejęciu nadzoru nad stworzeniem pierwszych prototypów Ken, niestety, zmarł w listopadzie 2019 r., jeszcze zanim projekt został ukończony.
Ale niektórzy wieloletni partnerzy i współpracownicy Kena z branży, w tym jego przyjaciel Karl-Heinz Fink, sami zaoferowali swoją pomoc w kontynuowaniu współpracy z zespołem Rotela, aby ukończyć produkt i spełnić oryginalną wizję Kena.
Rotel A11 Tribute i CD11 Tribute
W rezultacie A11 Tribute i CD11 Tribute zapewniają wyższą rozdzielczość i detaliczność przy jednoczesnym zagwarantowaniu jeszcze muzykalniejszego obrazu audio z udoskonalonym rytmem i timingiem.
Udoskonalone modele A11 Tribute i CD11 Tribute są już gotowe do debiutu i noszą specjalne emblematy Tribute na cześć i jako hołd dla człowieka, którego cała pasja do muzyki była impulsem, który ją urzeczywistnił.
Źródło: informacja prasowa Audio Klan