s-e-r-v-e-r-a-d-s-3

hi-fi

Rega na Audio Video Show 2022

wydarzenie |
niezdefiniowano - Rega na Audio Video Show 2022

Dystrybutor urządzeń brytyjskiej marki Rega zaprasza na spotkanie z Panem Wojciechem Padjasem poświęcone jego pasji do muzyki z płyt winylowych.

Firma dystrybucyjna Rega Polska zaprosza wszystkich chętnych na prezentacje pełnej gamy urządzeń marki Rega do pokoju SkyBox 125 na Stadionie Narodowym podczas wystawy Audio Video Show 2022. Będzie można posłuchać między innymi modeli Planar 3, Planar 6, Planar 8, Elicit MK5, Aethos i Aria MK3. Kolumny marki Spendor będą idealnym kompanem dla elektroniki Regi.

Niewątpliwą atrakcją jest zaplanowane spotkaniem z Panem Wojciechem Padjasem w pokoju Rega (Skybox 125, Stadion Narodowy). Jego agenda wyglądają następująco:

Piątek, godzina 18:00

"Gramofony między Scyllą starego i Charybdą nowego." Dyskusja o tym, czy lepszy jest gramofon vintage – ten z czasów, kiedy wszystko było "lepsze", czy ten współczesny, zwany złośliwie "deską z gwoździem" jest całkowicie bezprzemiotowa. Te dwa światy nigdy się nie spotkają i nigdy nie zrozumieją. Nie ma tu nic do rzeczy zadawanie pytania, który – w swojej klasie cenowej – gra lepiej, który gorzej. Niczego w tej dyskusji, na którą zaprasza jej moderator red. Wojtek Padjas, nie zmieni fakt, że odbędzie się w otoczeniu współczesnych gramofonów Rega. Goście Pana Wojtka – nasz znakomity recenzent Pan Marek Dyba i wybitny praktyk i znawca świata analogów Pan Jarosław Mazur – nie mają najmniejszego zamiaru tego sporu rozstrzygać. Celem tego spotkania jest rozmowa o ludzkich marzeniach i pasjach. Oczywiście, że będziemy rozmawiali o gramofonach, wkładkach i szlifach... ale na szczęście dla Państwa – nie tylko o tym.

Sobota, godzina 11:00

"Tych płyt jazzowych i klasycznych jeszcze nikt nie widział i nikt nie słyszał. To będą prawdziwe premiery Decca, Sony, Blue Note i ECM." Narzekania na współcześnie tłoczone winylowe płyty jest tematem numer jeden wielu forów dyskusyjnych. Zdaniem prowadzącego spotkanie z gośćmi z Universal Muzic Polska i Sony Music – red. Wojtka Padjasa przeciwna teza wcale nie jest prawdziwa. W jego wielotysięcznej kolekcji są płyty dawne – wytłoczone byle jak i płyty nowe nagrane pięknie. I oczywiście jest też na odwrót. Z pewnością trzej starsi Panowie, Pan Piotr Rzeczycki, Pan Adam Zarzycki i wspomniany Wojtek, pamiętają "prawdziwe analogi". Ale pewni jesteśmy, że zobaczymy i posłuchamy płyt, które dopiero co wydane, lub takie całkowicie premierowe wzbudzą Państwa pożądanie.

Źródło: informacja prasowa Rega Polska