s-e-r-v-e-r-a-d-s-3

hi-fi

Audio Video Show Praha 2020

wydarzenie |
niezdefiniowano - Audio Video Show Praha 2020

Po raz pierwszy nasza redakcja objęła patronatem prasowym wystawę w czeskiej Pradze, gdzie coraz częściej pojawiają się polscy producenci audio.

Okazało się, że po odwołaniu największych targów branżowych Hi-End w Monachium to właśnie stolica Czech ma do zaoferowania największą imprezę tego typu w pierwszym półroczu 2020. To już szósta edycja wystawy Audio Video Show Praha, bacznie obserwowana przez nas od początku swojego istnienia. Mimo to w dalszym ciągu jest wciąż nieco egzotyczna z naszego punktu widzenia rozpaskudzonych warszawskim Audio (Video) Show obecnym na naszym rynku ponad 20 lat! Zapytaliśmy Łukasza Fikusa właściciela dobrze znanej polskim audiofilom firmy LampizaOr, który po raz pierwszy wystąpił w Pradze w roli wystawcy, o jego wrażenia.

Łukasz Fikus: "Show w Pradze to pierwsza wystawa LampizatOra i pierwsza Sveda Audio w Czechach. Zdecydowaliśmy się pojechać tam razem z prezentacją już wypróbowaną wcześniej, zarówno w Warszawie, jak i w Monachium. Nasze oferty doskonale uzupełniają się sprzętowo i do tego dźwiękowo pasują do siebie, podkreślając zalety sprzętu własnego i Partnera.
Audio Video Show Praha 2020
Praga jest miejscem szczególnym - da się tam dojechać samochodem dostawczym, nie jest drogo, a hotel jest idealny do tego typu imprez. Czescy Audiofile są już dość zamożni i dość świadomi, a przy tym na oko przynajmniej pozbawieni rysu hejterskiego, który często w innych krajach uprzykrza pracę.
Audio Video Show Praha 2020
Do tego dodajmy kulinarne i architektoniczne uroki Pragi, brak granicy, na wpół zrozumiały język - i mamy wystawę idealną. Startujemy tu z carte blanche - nikt nie ma wobec nas oczekiwań, ani ugruntowanych sądów. Słuchacze wchodzili do pokoju nie wiedząc, czego się spodziewać. Po prostu siadali i w skupieniu słuchali. Robili dużo zdjęć i dosłownie wszyscy shazamowali. Postawiliśmy w prezentacjach na prawdziwą, żywą muzykę, w większości koncertową, nieaudiofilską i nie przekombinowaną. Moim celem w czasie DJ-owania było uzyskanie 3/4 stóp przytupujących. A Czesi wdzięcznie wchodzili w ten system - tupali, gibali się, okazywali zadowolenie. Potem wchodzili za kolumny i szukali subwoofera, którego nie było... Dziwili się wszystkiemu - dlaczego sprzęt czerwony, dlaczego małe kolumny tak potężnie brzmią, dlaczego lampy w DAC-u, skąd bierzemy pliki i dlaczego kable takie grube.
Audio Video Show Praha 2020
Wystawa w Pradze to prawdziwa przyjemność. Jest spokojnie, atmosfera zrelaksowana, miły nastrój współpracy między wystawcami i tzw. dobre viby. Będziemy tu wracać!
Więcej informacji, zdjęć i komentarzy dotyczących Audio Video Show 2020 Praha znajdziecie w naszej grupie facebookowej – Najlepsze Audio Hi-Fi Class.