s-e-r-v-e-r-a-d-s-3

hi-fi

Premiera JBL HDI 1600

wydarzenie |
niezdefiniowano - Premiera JBL HDI 1600

Już 7 marca w salonie Audio Styl w Katowicach odbędzie się polska premiera kolumn podstawkowych JBL HDI 1600 połączona z odsłuchami.

Jeśli zastanawiałeś się jak brzmią najnowsze monitory JBL HDI 1600, to właśnie nadarza się okazja, żeby posłuchać ich na żywo. Już w sobotę, 7 marca, w katowickim salonie Audio Styl odbędzie się polska premiera monitorów. Prezentacje zaplanowane są w godzinach: 11:15, 12:15, 13:15 i 14:15. Jeśli chcesz wziąć udział w którejś z prezentacji, wyślij informację o swoim uczestnictwie na maila info@jbl.com.pl wraz z podaniem wybranej godziny odsłuchu.

Monitory JBL HDI 1600 zostały zaprojektowane i skonstruowane w znanym na całym świecie ośrodku inżynierii akustycznej JBL w Northridge w Kalifornii. Te kolumny podstawkowe zapewniają wyjątkową wydajność dzięki swojej kompaktowej obudowie oraz dwudrożnej konstrukcji z opatentowaną technologią falowodową High-Definition Imaging (HDI), 1-calowym (25 mm) przetwornikiem kompresyjnym 2410H-2 oraz 6,5-calowym (165 mm) głośnikiem niskotonowym z zaawansowaną aluminiową matrycą stożka Matrix. Dzięki tym rozwiązaniom kolumny osiągają potężną dynamikę i niewiarygodnie dokładne odtwarzanie dźwięku, co będzie można usłyszeć w ramach katowickich odsłuchów.
Premiera JBL HDI 1600
Rewolucyjna geometria falowodu HDI firmy JBL jest wynikiem intensywnych badań nad niuansami projektowania falowodów. W poszukiwaniu wyjątkowych szczegółów wysokiej częstotliwości i jednolitej kierunkowości zapewniających płynną reakcję w pomieszczeniu, inżynierowie JBL stworzyli pionierską konstrukcję, która zapewnia neutralne pasmo przenoszenia zarówno na osi, jak i poza nią oraz zapewnia płynne przejście między przetwornikami wysokiej i niskiej częstotliwości.
Sterownik kompresji JBL 2410H-2 korzysta z zaawansowanych badań i rozwiązań pochodzących z przetworników JBL Professional's "D2". Trzon nowego urządzenia 2410H-2 stanowi lekka, polimerowa, pierścieniowa membrana, która poprawia rozciąganie wysokich częstotliwości poprzez zmniejszenie masy membrany. Geometria pierścieniowej membrany w kształcie litery V redukuje zniekształcenia. Rezultatem jest niesamowita dynamika z dokładnym odtwarzaniem.
Premiera JBL HDI 1600
Głośniki niskotonowe HDI wykorzystują podstawy techniki inżynierskiej JBL, aby zapewnić bardzo wysoką moc wyjściową przy niskich zniekształceniach. Cewka drgająca o dużym skoku w połączeniu z symetryczną konstrukcją, pierścieniem stabilizującym i miedzianym pierścieniem zwierającym, gwarantują maksymalną moc wyjściową przy znacznie zmniejszonych zniekształceniach. Zaawansowane aluminiowe stożki Matrix zapewniają lekką, sztywną membranę i właściwy ruch tłoka w całym zakresie.
Obudowa HDI 1600 jest mocno usztywniona, aby zapewnić solidne podstawy akustyczne i posiada konstrukcję typu bass-reflex z tylnym, zoptymalizowanym komputerowo rozszerzonym portem. Nowoczesny design kolumn dostępny jest w trzech wersjach kolorystycznych: lakierowanej na wysoki połysk czerni lub satynowych fornirach z drewna orzechowego lub szarego dębu. Czarna tkanina maskownicy montowana na magnesach dopełnia luksusowego wyglądu kolumn.
Premiera JBL HDI 1600
Z racji tego, że planowane wydarzenie odbędzie się w przeddzień Dnia Kobiet, dla wszystkich Pań, które pojawią się na prezentacjach, Organizator przewidział niespodzianki.

Specyfikacja JBL HDI 1600

 • Typ obudowy: Obudowa typu bass-reflex
 • Przetwornik wysokiej częstotliwości: 1-calowy (25 mm) przetwornik kompresyjny Teonex
 • Przetwornik niskiej częstotliwości: 6,5-calowy (165 mm) z odlewanym czarnym stożkiem Advanced Aluminium Matrix
 • Częstotliwość podziału: 1900 Hz
 • Czułość (2,83 V @ 1 M): 85 dB
 • Impedancja nominalna: 4 Ω
 • Rekomendowana moc wzmacniacza: 15 W – 200 W
 • Pasmo przenoszenia: 40 Hz – 30 kHz (-6 dB)
 • Wymiary (W×S×G): 370×230×294,7 mm
 • Waga netto: 9,96 kg
 • Sugerowana cena detaliczna: 3.490 zł/szt.

Źródło: informacja prasowa Suport