s-e-r-v-e-r-a-d-s-3

hi-fi

Audio Video Show 2019 - Hotele

wydarzenie |
niezdefiniowano - Audio Video Show 2019 - Hotele

Podczas tegorocznego Audio Video Show, który po raz kolejny pobił rekord ilości wystawców i wielkość powierzchni wystawowej, zaprezentowano wiele wspaniałych urządzeń.

Hotelu Radisson Blu Sobieski to matecznik Audio Show, tam się wszystko zaczęło. Dopiero później doszły kolejne lokalizacje jak hotel Bristol, a jeszcze później Golden Tulip. Kilka lat temu, gdy Audio Show przekształcił się w Audio Video Show, a centralnym miejscem wystawy stał się PGE Narodowy, naturalną koleją rzeczy lokalizacja w Bristolu straciła sens.

Wprawdzie to prestiżowe miejsce, ale niewielka ilość sal w których mogłyby się odbywać prezentacje oraz duża odległość od Sobieskiego i Radissona sprawiły, że niewiele osób tam docierało. Rolę Bristolu przejął więc hotel Golden Tulip, gdzie jest wprawdzie tylko kilka sal, ale prezentowany tam sprzęt jest najwyższej klasy.

Radisson Blu Sobieski

W hotelu Radisson Blu Sobieski jest mnóstwo pokoi ekspozycyjnych lecz są one niewielkie i rozmieszone na wielu piętrach, więc przeciskanie się przez wąskie korytarze nie należy do wielkich przyjemności, ale nadaje temu miejscu specyficznego klimatu. Znacznie niższe koszty wynajmu pokoju w Sobieskim zachęcają wielu mniejszych dystrybutorów i producentów sprzętu audio-wideo do wyboru właśnie tej lokalizacji. Nic więc dziwnego, że w Radisson Blu Sobieski natknąć się można było na wielu polskich producentów, którzy prezentowali swoje urządzenia audio.
Już na parterze swoje stanowiska miało trzech producentów kolumn głośnikowych: Pylon Audio, Tonsil, TAGA Harmony. Na parterze natknęliśmy się także na kolumny marki Struss, polskiego producenta firmę Struss Loudspeakers & Audio Cables, której założycielem jest Jacek Hrynkiewicz-Struss, syn znanego w audiofilskim światku producenta świetnych wzmacniaczy Struss Audio Zdzisława Hrynkiewicza-Strussa.
Pylon Audio przedstawił pełną gamę swoich kolumn głośnikowych, a największy nacisk położył na nowy flagowy model Jasper 25, który właśnie na Audio Video Show miał oficjalną premierę.
Pylon Audio
Pylon Audio
Na stanowisku firmy Tonsil w tym roku nie prezentowano żadnych nowości, lecz królowały znane modele z Altusami 380S na czele. Można też było podziwiać produkty marki Sounddeco należącej od ubiegłego roku do Tonsila.
Tonsil
Tonsil
TAGA Harmony jest producentem nie tylko kolumn głośnikowych, ale także elektroniki z tym że kolumny stanowią przewagę w ofercie handlowej firmy. W tym roku tłumy zwiedzających odwiedzały stanowisko TAGI głównie ze względu na obecność tam znanego dziennikarza muzycznego Hirka Wrony, który jak mało kto w Polsce potrafi o muzyce opowiadać i zarażać do jej słuchania innych. Muzyki z czarnych płyty z przebogatej kolekcji Hirka można było posłuchać na najnowszych kolumnach z serii Platinum F-90 SL v.2 zasilanych topowym wzmacniaczem hybrydowym HTA-2500B.
TAGA Harmony
Wśród propozycji kanadyjskiego Paradigma największym zainteresowaniem cieszyły się flagowe podłogówki Persona 3F.
TAGA Harmony
Audio Atelier zaprezentował świetnie grający zestaw nie kosztujący kosmicznych pieniędzy a oparty na kolumnach marki Xavian napędzanych wzmacniaczem zintegrowanym marki Bladelius, która po kilku latach nieobecności na rodzimym rynku znów ma polskiego dystrybutora.
Audio Atelier
Audio Atelier
W Sobieskim pokój młodej polskiej firmy TR Audio wypełnił wyłącznie sprzęt analogowy – był nawet magnetofon. Od wejścia rzucały się w oczy wielkich rozmiarów 3-drożne kolumny, autorska konstrukcja TR Audio, o nazwie Vivet, które mimo stosunkowo niewielkiego pomieszczenia, grały świetnie.
TR Audio

Golden Tulip

Godną spędzenia tam dłuższego czasu była sala współdzielona przez dwóch polskich producentów audio: LampizatOr z referencyjnym wzmacniaczem Pacyfic, Sveda Audio z kolumnami Blipo w wersji specjalnej.
Katowicki RCM, jak zwykle zaprezentował sprzęt audio z najwyższej półki tak jakościowej, jak i cenowej, a wszystko grało wyśmienicie. Można było podziwiać najnowsze kolumny niemieckiej marki Gauder Akustik Darc 140 - to światowa premiera tych kolumn! Oczywiście na miejscu był ich konstruktor Dr. Roland Gauder. Kolumny napędzał wzmacniacz zintegrowany Vitus Audio SIA-030. Imponujący dźwięk. A ponadto zaprezentowano liczne w ofercie RCM zaawansowane gramofony oraz akcesoria w postaci wkładek i ramion. Po cyfrowej stronie mocy stały znakomite urządzenia japońskiego specjalisty firmy C.E.C.
RCM
RCM
Nautilus w Golden Tulipie nastawił się na prezentację urządzeń marki Ayon Audio. Również i w tym roku gościem specjalnym był Gerhard Hirt, który prowadził ciekawe wykłady. Grały kolumny Lumen White Light Anniversary Diamond zasilane monoblokami Vulcan Evolution z przedwzmacniaczem Conquistador.
Ayon
Ayon
Tegoroczny Audio Video Show po raz kolejny pobił dotychczasowe rekordy jeśli chodzi o ilość wystawców, wielkość powierzchni wystawowej, więc trudno było w tej krótkiej relacji zmieścić wszystkie interesujące prezentacje i systemy. W przypadku kolumn głośnikowych mamy dynamicznie rozwijającą się Grupę na Facebooku "Najlepsze Kolumny Hi-Fi Class", gdzie na bieżąco prezentujemy najciekawsze konstrukcje pokazywane na Audio Video Show 2019. Zapraszamy.