s-e-r-v-e-r-a-d-s-3

hi-fi

Sklep Audio Forum

wydarzenie |
niezdefiniowano - Sklep Audio Forum

Nowym miejscem na audiofilskiej mapie Warszawy jest specjalistyczny salon audio-wideo należący do sieci Audio Forum.

Warszawa jest drugą po Berlinie europejską stolicą, w której otwarty został multibrandowy salon audio-wideo pod szyldem Audio Forum. Pierwszy działa w Berlinie od 1978 roku i jest to ciesząca się uznaniem, mocna marka na bardzo wymagającym rynku niemieckim. Salon ten oferuje pełną obsługę najbardziej wymagających melomanów i audiofilów – doradztwo, sprzedaż, instalację, oraz profesjonalny serwis i konserwację sprzęty hi-fi, high-end.

Od roku 2017 markę Audio Forum przejęła Grupa Horn, w skład której wchodzi prężny dystrybutor Horn Distriution S.A., będący operatorem 10 prestiżowych salonów detalicznych Denon Store w najlepszych centrach handlowych w Polsce, oraz w europejskich stolicach Czech, Węgier i Litwy.
Sonus faber Electra Amator III
Otwarcie salonu Audio Forum w Warszawie to kolejny etap rozwoju Grupy Horn, która poszukuje nowych koncepcji sprzedaży sprzętu audio wysokiej klasy, innej niż w centrach handlowych. Model berlińskiego salonu Audio Forum sprawdził się przez 41 lat na tamtejszym, wymagającym rynku, więc ten sam model ma duże szanse aby przeszczepić go do innych europejskich stolic. Warszawa będzie więc swoistym papierkiem lakmusowym.
Salon Audio Forum w Warszawie startuje oficjalnie 8 marca 2019, a adres tej placówki jest zapewne bardzo dobrze znany wszystkim miłośnikom dobrego dźwięku, gdyż dotychczas mieścił się tak firmowy salon Marantza, w którym gościł m.in. Ken Ishiwata. W dalszym ciągu będzie można tam nabyć urządzenia tego producenta, ale oferta powiększy się o inne, światowe marki np. Naim, Focal, Denon, Sonus faber, Audio Research, Micromega i wiele innych.
Sonus faber Electra Amator III
Co więcej, w salonie Audio Forum będą się odbywały premiery nowych urządzeń różnych producentów, a pierwsza z nich miała miejsce już 7 marca, a więc w przeddzień oficjalnego otwarcia salonu i miała charakter zamknięty. Mieliśmy przyjemność gościć na tej premierze, a chodzi dokładnie o najnowszą propozycję włoskiego producenta Sonus faber.
Zaprezentowano wspaniale wyglądające i jak mieliśmy okazję się przekonać, wspaniale grające monitory Electra Amator III. To prawdziwe dzieła sztuki zbudowane w oparciu o tradycyjne materiały jak drewno orzechowe, skóra, mosiądz, a podstawę standów wykonano z oryginalnego marmuru z Carrary. Ta dwudrożna konstrukcja o czułości 88dB, częstotliwości przenoszenia 40-35.000Hz, impedancji 4Ω, to już trzecia generacja tego kultowego produktu.
Sonus faber Electra Amator III
Kolumny są tworzone ręcznie przez wysokiej klasy rzemieślników z wieloletnim doświadczeniem i poszanowaniem dla tradycji. Te niewielkie kolumny cieszące oczy i uszy będą zapewne powodem do dumy dla ich przyszłych właścicieli. Jeśli chcielibyście zostać ich posiadaczami trzeba jednak być przygotowanym na wydatek ok. 43.000zł wybierając opcję z dedykowanymi standami w zestawie.
Salon Audio Forum zaprasza na ul. Poznańską 24 od poniedziałku do piątku w godzinach od 11:00 do 19:00, a w soboty od 11:00 do 15:00.
INFO www.audio-forum.pl
Sonus faber Electra Amator III