s-e-r-v-e-r-a-d-s-3

hi-fi

Ania Karwan - płyta i koncerty

wydarzenie |
niezdefiniowano - Ania Karwan - płyta i koncerty

Finalistka siódmej edycji The Voice Of Poland wydała debiutancką płytę i w marcu rozpoczyna trasę koncertową.

Ania Karwan zyskała dużą popularność dzięki udziałowi w 7. edycji programu The Voice Of Poland. Podczas przesłuchań w ciemno brawurowo wykonała hit Prince'a "Purple Rain" zyskując uznanie jurorów i sympatię widzów. Ostatecznie wokalistka zajęła 3. miejsce, ale udział w tym programie z pewnością ułatwił jej drogę do nagrania własnej płyty. Wcześniej Ania brała udział w innych, podobnych programach telewizyjnych tego typu. W 2008 r. próbowała swoich sił w Idolu, w 2010 wystąpiła w Szansie na sukces, a w 2011 w drugiej edycji Must Be The Music. W międzyczasie współpracowała z wieloma artystami i brała udział w różnych projektach muzycznych m.in. z Moniką Brodką, grupami Afromental i SOFA. Po 18 latach swojej obecności na scenie muzycznej nagrała swój pierwszy album.

"Śpiewam od 18 lat. Moje artystyczne 'ja' właśnie zdało egzamin dojrzałości. Gdybym podarowała Wam tę płytę wcześniej, nie znaleźlibyście mnie na niej. Dzisiaj wiem, że warto było czekać na to, żeby dowiedzieć się kim jestem" – tak Ania Karwan mówiła o swojej debiutanckiej płycie.

Ania Karwan

Na albumie Ani Karwan znalazło się dwanaście bardzo osobistych i szczerych utworów, które składają się na chronologiczną opowieść, więc można o nim powiedzieć, iż został zrealizowany na wzór koncept albumu, choć nie było to planowane.

"Byłam przekonana, że te 12 utworów nagram w 3 tygodnie – taki początkowo był mój cel. Wcześniej współpracowałam przy wielu produkcjach muzycznych i każdy wiedział, że Karwan działa jak robot – reklamy, piosenki do filmów, gościnne udziały. Okazało się, że z 3 tygodni zrobiło się 8 miesięcy. Czyli trwało to dłużej niż płyta była komponowana, nagrywana przez muzyków, produkowana, nie wspominając o miksach i masterze.

Ania Karwan

To że teksty na płycie ułożyły się w pewną całość, wyszło trochę przypadkowo. Tracklista tego albumu to bowiem utwory zamieszczone w kolejności ich powstawania pod względem muzycznym – teksty powstały nieco później, stworzyła je Karolina Kozak i pisała je wyrywkowo, bez zachowania kolejności piosenek, a właściwie demówek, jakie dostawała. Dopiero potem zorientowałam się, że w jakiś magiczny sposób układają się one w chronologiczną całość. Przyznaję, że nie zrobiłam tego specjalnie".

Już w marcu wokalistka rozpocznie wiosenną trasę koncertową, podczas której odwiedzi siedem miast: Łódź, Wrocław, Poznań, Gdańsk, Rzeszów, Kraków, Warszawa.

Ania Karwan

Pierwszy koncert zaplanowano w Dzień Kobiet, a odbędzie się w łódzkim Teatrze Dom.

"Czekam z niecierpliwością na wyjście z tą płytą na scenę. Zaproszę publiczność do wysłuchania niełatwej, ale pięknej historii mojego życia" – powiedziała Ania Karwan.

Oprócz autorskich utworów z debiutanckiej płyty, na wiosennych  koncertach nie zabraknie również ważnych w karierze wokalistki coverów: "Aleja Gwiazd" i "Purple Rain".

Mieliśmy okazję uczestniczyć w odsłuchu tej najnowszej płyty w towarzystwie Ani Karwan i Tomasza Świerka - gitarzysty i kompozytora w ramach cyklu "Piątki z nową muzyką" odbywających się w Studio U22, współorganizowanego przez SPAV (Związek Producentów Audio Video), a relację z tego wydarzenia znajdziecie Państwo w cyfrowym miesięczniku Hi-Fi Choice & Home Cinema nr 3/2019.

Trasa koncertowa Anny Karwan:

  • 08.03.2019 Łódź, Teatr DOM
  • 10.03.2019 Wrocław, Stary Klasztor
  • 23.03.2019 Poznań, Food Hall
  • 24.03.2019 Gdańsk, Klub Muzyczny Parlament
  • 30.03.2019 Rzeszów, LUKR 31
  • 03.2019 Kraków, Klub Zaścianek
  • 11.04.2019 Warszawa, Stodoła

Źródło: informacja prasowa Hallo Media