s-e-r-v-e-r-a-d-s-3

hi-fi

Gwiazdy Audio Video Show 2018 cz. 2

wydarzenie |
niezdefiniowano - Gwiazdy Audio Video Show 2018 cz. 2

Podczas corocznej wystawy można zobaczyć oraz usłyszeć najlepsze urządzenia audio-wideo, ale także spotkać się ze znanymi artystami i dziennikarzami.

Sensacyjnie zapowiadają się tegoroczne spotkania z muzykami światowej klasy. Już w piątek na PGE Narodowym osobiście zaprezentują swoje najnowsze albumy m.in.: Anna Maria Jopek i Jean-Michel Jarre. Sobotę i niedzielę wypełnią spotkania z Darią Zawiałow, Marceliną, zespołami KAMP! i Laboratorium oraz najlepszym polskim producentem, Bartoszem Dziedzicem (twórca przebojowych płyt Brodki, Artura Rojka i Dawida Podsiadło).

Swoją obecność potwierdzili również znani dziennikarze: Piotr Metz, Marek Niedźwiecki, Marek Sierocki, Piotr Stelmach, Leszek Adamczyk, Paweł Sztompke oraz Wojciech Padjas. Oprócz tego, jak co roku, nie zabraknie muzyki na żywo, tym razem w wykonaniu Marty Pióro oraz Wojtka "Bartozzi" Wojciechowskiego.

Program: Piątek, 16 listopada

Jean-Michel Jarre: "Equinoxe Infinity" godz. 13:00, PGE Narodowy, Sala TV3

Legendarny pionier muzyki elektronicznej osobiście zaprezentuje swój najnowszy album "Equinoxe Infinity". Jest to długo oczekiwany sequel do słynnego albumu "Equinoxe" Jean-Michela Jarre'a, który ukazał się dokładnie czterdzieści lat wcześniej, 16 listopada 1978 roku. Muzyk podczas rozmowy z Piotrem Metzem między innymi opowie dlaczego płyta zostanie wydana aż z dwiema okładkami.

Anna Maria Jopek: "Ulotne" godz. 15:00, PGE Narodowy, Sala TV3

Wspólnie z Anną Marią Jopek posłuchamy jej najnowszego albumu "Ulotne" w wersji z płyty winylowej. Jego współtwórcą jest wybitny amerykański saksofonista i kompozytor jazzowy Branford Marsalis. W trakcie rozmowy z Piotrem Metzem wokalistka opowie o procesie tworzenia nagrań, jak i odpowie na pytania zadawane przez zgromadzonych fanów i dziennikarzy.

Sprzęt vs muzyka na żywo godz. 15:00; 17:00; 19:00, PGE Narodowy, Sala 108

Podczas specjalnych, niecodziennych pokazów będzie można porównać brzmienie skrzypiec w rękach Marty Pióro, absolwentki Uniwersytetu Mozarteum w Salzburgu, z nagraniem wykonanym w profesjonalnym studio nagraniowym i odtwarzanym na najnowszych kolumnach JBL L100 Classic. Pokazy odbędą się także w sobotę i niedzielę: w sobotę o godzinach 12:00; 14:00; 17:00; 19:00, natomiast w niedzielę o godzinach 12:00; 14:00; 17:00.

Program: Sobota, 17 listopada

Padjas & Stoch – o płytach winylowych, godz. 11:00 PGE Narodowy, Sala 222

Czym różnią się tłoczenia płyt europejskich, amerykańskich i japońskich? O tym dyskutować będą: Wojciech Padjas – dziennikarz RMF Classic, autor programu "Muzyka spod igły" oraz Mieczysław Stoch – gospodarz warszawskiego Art Reco. Jest to najwybitniejszy polski znawca i kolekcjoner płyt winylowych, którego zbiór analogów przekroczył już 35 tysięcy. O aspektach technicznych opowiadał będzie Waldemar Łuczkoś, projektant i współtwórca urządzeń DIVALDI.

Zespół Laboratorium: "Now", godz. 12:00 Golden Tulip, Sala Dalia

Laboratorium – grupa, która pod koniec lat 70. minionego stulecia była u szczytu swojej sławy, a niektórzy nawet wówczas twierdzili, że jest najpopularniejszym zespołem jazz-rockowym w Europie, teraz powraca na estrady krajowe i zagraniczne. Na Audio Video Show Janusz Grzywacz – filar zespołu, Andrzej Puczyński (produkcja i mastering) oraz Andrzej Karp (miksy) opowiedzą o najnowszym wydawnictwie grupy, zatytułowanym "Now".

Daria Zawiałow i Piotr Stelmach: "Męskie Granie"; godz. 13:00 PGE Narodowy, Sala TV6

Spotkanie z Darią Zawiałow oraz cenionym dziennikarzem radiowej Trójki – Piotrem Stelmachem, połączone z premierowym odsłuchem albumu "Męskie Granie 2018". Seria płytowa "Męskie Granie" jest poświęcona kultowej trasie koncertowej, która organizowana jest od 2010 roku w największych polskich miastach. Najnowszy, dwupłytowy album, stanowi artystyczne podsumowanie tegorocznej edycji tej imprezy.

Piotr Metz i The Beatles, godz. 13:30 Radisson Blu Sobieski, Sala Wilanów 2

Piotr Metz, legendarny dziennikarz radiowej Trójki zaprezentuje dziewiątą płytę kultowego zespołu The Beatles, potocznie zwaną "Białym Albumem". Wydawnictwo jest nazywane w ten sposób ze względu na jednolity kolor okładki. "Biały Album" ujrzał światło dzienne niemal dokładnie 50 lat temu i z tej okazji Piotr Metz opowie o jego wyjątkowej reedycji.

Leszek Adamczyk i Dire Straits, godz. 15:00, PGE Narodowy, Sala TV3

Leszek Adamczyk – dziennikarz radiowej Trójki, opowie o przełomowych albumach grupy Dire Straits, jak i solowych nagraniach lidera zespołu, Marka Knopflera.

Marcelina godz. 17:00, PGE Narodowy, Sala Continental

"Koniec wakacji" – długo wyczekiwana płyta Marceliny to wpadające w ucho, melodyjne piosenki wzbogacone elektronicznymi brzmieniami, charakterystycznymi dla producenta płyty Kuby Karasia (The Dumplings). Podczas spotkania artystka zaprezentuje swoje najnowsze wydawnictwo i opowie o procesie jego powstawania. Spotkanie poprowadzi Ula Kaczyńska – dziennikarka radiowej Czwórki.

Wojtek Bartozzi godz. 19:00, Golden Tulip, Sala Dalia

Znakomity basista jazzowy Wojtek "Bartozzi" Wojciechowski wystąpi na żywo w hotelu Golden Tulip w Sali Dalia. Muzyk jest obecny na scenie od 16 roku życia. Współpracował m.in. z takimi artystami jak Tomasz Stańko, Wojciech Konikiewicz, Włodzimierz Kiniorski, Goya, Sto% Bawełny, Marysia Sadowska, Anita Lipnicka, Gordon Haskell czy Robert Chojnacki.

Program: Niedziela, 18 listopada

"Marek i Marek: Niedźwiecki Sierocki" godz. 12:00, PGE Narodowy, Sala Continental

Spotkanie legend polskiego dziennikarstwa muzycznego: Marka Sierockiego oraz Marka Niedźwieckiego. Dziennikarze zaprezentują swoją autorską składankę pt. "Marek i Marek Niedźwiecki Sierocki". Na dwupłytowym wydawnictwie znajduje się łącznie 36 utworów, będącymi jednocześnie najlepszymi brzmieniami lat 80. i 90.

Bartosz Dziedzic, godz. 13:00, Golden Tulip, Sala Tulip

Producent i kompozytor, który odpowiedzialny jest za sukcesy płyt "Składam się z ciągłych powtórzeń" (Artur Rojek), "Granda" (Brodka) czy "Małomiasteczkowy" Dawida Podsiadło. Podczas spotkania Bartosz opowie o kulisach polskiego rynku wydawniczego, a także wyjaśni tajniki swojej pracy.

Kamp! godz. 14:00, PGE Narodowy, Sala Continental

Kamp! jest jednym z najważniejszych zespołów w historii polskiej elektroniki. Pod koniec września ukazał się trzeci studyjny album grupy – "Dare". Jest nowoczesny, przebojowy, pełen energii w warstwie muzycznej, a w tekstach koncentrujący się na trosce, tolerancji i wrażliwości na innych. Muzycy zaprezentują wydawnictwo w całości i opowiedzą o procesie jego tworzenia.

Paweł Sztompke godz. 14:00 Radisson Blu Sobieski, sala Galeria 3

Spotkanie z redaktorem Polskiego Radia Pawłem Sztompke – radiowcem, dziennikarzem specjalizującym się w muzyce filmowej. Wciągająca opowieść o muzyce kina, słynne melodie i piosenki, spotkanie pełne filmowych historii i dźwięków.
Gwiazdy Audio Video Show 2018
Oprócz spotkań z artystami i dziennikarzami warto przekonać się na jakim sprzęcie najlepiej zabrzmi nasza ulubiona muzyka. Będąc na Audio Video Show trzeba odwiedzić specjalną, największą w Polsce, strefę słuchawek. Swoje urządzenia zaprezentuje ponad 50 producentów oraz dystrybutorów urządzeń audio z całego świata m.in.:
MrSpeakers Ether 2 – w Warszawie odbędzie się pierwszy europejski pokaz tych słuchawek. Wyposażono je w układ magnetyczny, skonstruowany w oparciu o firmową technologię TrueFlow, a także przetwornik o bardzo niskiej masie ruchomej oraz całkowicie przeprojektowane muszle. Z wynikiem 290 gramów nauszniki te są obecnie najlżejszymi hi-endowymi słuchawkami na rynku.
Sennheiser HD 820 - pierwsze hi-endowe słuchawki firmy Sennheiser o budowie zamkniętej. Z wyglądu podobne do HD 800, jednak od razu można zauważyć wiele udoskonaleń m.in. osłonę muszli, wykonaną z bardzo wytrzymałego szkła Gorilla Glass. HD 820 zostały także wyposażone w zbalansowany kabel z wtykiem Pentaconn. Wkładki nauszników wykonano ręcznie z niealergicznej skóry syntetycznej i mikrofibry, co amortyzuje nacisk oraz izoluje hałasy otoczenia.
Meze Empyrean – światowa premiera topowych słuchawek ortodynamicznych firmy Meze modelu Empyrean. Te kosztujące 12 900 złotych słuchawki, jako jedyne na rynku posiadają dwie cewki o kształcie serpentyny oraz spirali. Konstrukcja taka pozwala na utworzenie fali dźwiękowej odpowiadającej budowie ludzkiego ucha. Wpływa to na dokładność lokalizowania źródeł pozornych poprzez rozproszenie opóźnień fal krótkich przez redukcję odbić.
Focal Utopia - flagowe nauszniki Focala są rewolucyjne i unikalne pod względem konstrukcji. Dzieje się tak, ponieważ wyposażono je w technologie, które wcześniej nie były spotykane w tej kategorii produktów. Jedną z nich jest opatentowany, berylowy przetwornik w wersji dopasowanej do słuchawek.
HiFiMAN Susvara - znany producent słuchawek planarnych zaprezentuje na tegorocznej wystawie jedne z najnowszych oraz najdroższych nauszników w swojej ofercie. Kosztujące 29.900zł Susvara, są zwieńczeniem dziesięciu lat intensywnego rozwoju. Od klasycznych membran planarnych, do nowoczesnych przetworników wykonanych w nanotechnologii, które zadebiutowały w modelach HE-1000 i Edition X. Producent zapewnia, że Susvara są pierwszymi nausznikami o zerowym poziomie zniekształceń. Sercem tych wytwornie wykończonych słuchawek są przetworniki Zero Distortion Driver.
Odwiedzający znajdą słuchawki z każdej półki cenowej: od budżetowych, po najdroższe i najbardziej wyrafinowane słuchawki świata, których ceny sięgają często kilkudziesięciu tysięcy złotych. Istotną dla odwiedzających zasadą wydarzenia jest możliwość wypróbowania wszystkich prezentowanych modeli słuchawek, także korzystając z własnych odtwarzaczy muzycznych i telefonów.
Źródło: informacja prasowa Audio Video Show