s-e-r-v-e-r-a-d-s-3

hi-fi

Gwiazdy Audio Video Show 2018

wydarzenie |
niezdefiniowano - Gwiazdy Audio Video Show 2018

Tegoroczna edycja największej w Polsce wystawy audio-wideo będzie obfitowała w mnóstwo atrakcji zarówno muzycznych, jak i sprzętowych.

Zapowiedzianych wcześniej przez wystawców urządzeń, które będzie można podziwiać na tegorocznym Audio Video Show 2018, jest tak dużo, że nie sposób wszystkich wymienić, więc w telegraficznym skrócie przedstawiamy te naszym zdaniem najciekawsze. W kolejnym odcinku zaprezentujemy pozostałe atrakcje sprzętowe, oraz osobowości muzyczne, jakie w tym roku pojawią się w Warszawie.
Na Audio Video Show 2018 światową premierę będą miały kolumny Audiovector QR5. To duże, piękne kolumny podłogowe, będące większą wersją wielokrotnie nagradzanych kolumn QR3. Wysokie tony odtwarza fantastyczny przetwornik AMT, dający słodkie, ale i detaliczne brzmienie, a średnie i niskie pasmo pokrywają przetworniki z membraną wykonaną w technice kanapkowej, z zewnętrznymi warstwami z aluminium i wewnętrzną z materiału tłumiącego rezonanse.

Polską premierę będą miały wyjątkowe kolumny firmy FINK TEAM model BORG. Będą one prezentowane w hotelu Golden Tulip, sala Krokus w sobotę i w niedzielę.
Kolejną wielką premierę będą miały także kolumny JBL L100 Classic - następca legendarnych JBL L100. Odwiedzający trzy strefy zajmowane na PGE Narodowym przez polskiego dystrybutora marek JBL, Harman Kardon i Mark Levinson będą mieli okazję porównać brzmienie skrzypiec w rękach Marty Pióro, absolwentki Uniwersytetu Mozarteum w Salzburgu, z nagraniem wykonanym w profesjonalnym studio nagraniowym i odtwarzanym z kolumn JBL L100 Classic.
Gwiazdy Audio Video Show 2018
Na Audio Video Show 2018 zostanie zaprezentowany najdroższy gramofon świata – Transrotor Artus kosztujący ponad 600 tysięcy złotych. To urządzenie z całkowicie odsprzęgniętym talerzem, jest szczytowym osiągnięciem w dziedzinie odtwarzania czarnej płyty. Na wystawie będzie gościł współwłaściciel firmy Transrotor, pan Dirk Rake.
D'Agostiono Relentless – system audio za 3 miliony złotych. W dosłownym tłumaczenieu jego nazwa oznacza "bezwzględny". Jest to monoblok o mocy dochodzącej do 6000W przy 2Ω, a 1500W przy 8Ω. Ważące 250kg i kosztujące 1,2 miliona złotych monobloki zostaną zaprezentowane przez właściciela i konstruktora, absolutną legendę hi-endu, Dana D'Agostiono. Będzie to pierwsza wizyta byłego szefa firmy Krell w Polsce. Swego rodzaju "dodatkiem" do całego, kosztującego blisko 3 miliony złotych systemu, będą kolumny Wilson Audio Alex.
Gwiazdy Audio Video Show 2018
Po raz pierwszy w Polsce zaprezentowany zostanie referencyjny system manufaktury MBL z głośnikami Radialstrahler mbl 101 X-treme. Te niecodzienne kolumny o omnipolarnym wzorze promieniowania zagrają wraz z firmową elektroniką z serii Reference: 4 monofonicznymi wzmacniaczami mocy mbl 9011, przedwzmacniaczem mbl 6010D oraz dzielonym odtwarzaczem mbl 1611F/1621.
Toruńska firma Manron zaprezentuje wyjątkowy wzmacniacz – monobloki DELTA SE 150. W urządzeniu zastosowano układ bezpośrednio żarzonej triody single-ended, bazujący na lampie GM100. Ta tysiącwatowa lampa, pochodząca z lat 30. XX wieku, pozwala uzyskać około 200 watów mocy wyjściowej. Wzmacniacz jest jedną z nielicznych konstrukcji na świecie zbudowanych w oparciu o lampę GM100, a jego cenę producent ustalił na okrągły milion złotych za parę.
Gwiazdy Audio Video Show 2018
Specjalnie wydzielona Strefa Słuchawek zapewne przyciągnie tłumy, ale słuchawki będą także prezentowane w wielu salach zajmowanych przez różnych wystawców, wśród których wyróżnia się niemiecki Sennheiser. Po raz pierwszy w Polsce zaprezentuje swoje najnowsze prawdziwie bezprzewodowe słuchawki MOMENTUM True Wireless oraz udostępni do odsłuchu zamknięty audiofilski model HD 820 napędzany wzmacniaczem HDV 820.
Niemiecki producent, znany z profesjonalnych rozwiązań audio, podzielił swoje stanowiska na PGE Narodowym w Warszawie na dwie części. Pierwsza z nich – Strefa High-End z produktami z najwyższej półki – znajdzie się w Sali 101 Sky Box. Druga, prezentująca rozwiązania konsumenckie, będzie mieścić się obok, w Sali Symfonia 1.
Ciekawie będzie prezentowała się oferta kanadyjskiej firmy MOON. Można będzie zobaczyć i posłuchać niezwykły system, na który złożą się: odtwarzacz plików/przedwzmacniacz Moon 390 i dwa wzmacniacze mocy Moon 330A pracujące jako monobloki. Te fantastyczne urządzenia będą napędzały kolumny, które światową premierę będą miały w Warszawie – kolumny QR5 firmy Audiovector.
Wystawa odbędzie się w dniach 16-18 listopada w trzech lokalizacjach, na PGE Narodowym oraz w hotelach: Radisson Blu Sobieski oraz Golden Tulip.
Źródło: informacja prasowa Audio Video Show