s-e-r-v-e-r-a-d-s-3

kino domowe

Nowe telewizory LG 2017

wydarzenie |
niezdefiniowano - Nowe telewizory LG 2017

Firma LG Electronics zaprezentowała ofertę nowych telewizorów na 2017 rok

Podczas uroczystej premiery, która odbyła się 13 kwietnia w Warszawie, firma LG Electronics pokazała najnowsze modele telewizorów na rok 2017. Oferta jest podzielona na dwie grupy produktów: pierwsza to najbardziej zaawansowane modele bazujące na technologii OLED, a drugą stanowią telewizory LED Super UHD z nowatorską technologią Nano Cell.
Musimy przyznać, że premiera wypadła niezwykle okazale, ale nie ze względu na oprawę samej imprezy, co na urządzenia na niej pokazane. Przede wszystkim seria TV z matrycami OLED robi piorunujące wrażenie – to nie jest ewolucja z jaką mieliśmy do czynienia przez ostatnie kilka lat, a rewolucja! Telewizor LG OLED Signature W7 jest płaściutki jak naleśnik, a "przyklejony" do pionowej ścianki wyglądał obłędnie. Jeszcze większym zaskoczeniem jest fakt, że matryca jest elastyczna, więc łapiąc za róg telewizora można go częściowo wygiąć, co zaproszeni goście wprawdzie robili, ale niezwykle ostrożnie bojąc się podświadomie, że uszkodzą ekran. Jak nam powiedziano podczas prelekcji, jest to dopiero początek drogi i za niedługi czas ekrany OLED czy to telewizorów czy innych urządzeń będą tak giętkie, że można je będzie zwinąć w rulon.

Osobną kwestią dotyczącą telewizorów OLED to ich niesamowite osiągi w kwestii jakości obrazu i dźwięku, Wysokiej jakości matryce OLED gwarantującą nieskończoną czerń oraz żywe, realistyczne kolory i umożliwiają wyświetlanie treści HDR, w pełnej gamie formatów HDR dostępnych na rynku, a więc Dolby Vision, HDR10 i HGL. W zestawie z najwyższym modelem jest soundbar oferujący dźwięk przestrzenny Dolby Atmos, co zapewnia kinowe doznania na najwyższym obecnie poziomie do uzyskania w domu.
Niestety te najnowsze osiągnięcia techniczne zastosowane w najwyższych modelach telewizorów LG nie są jeszcze osiągalne dla przeciętnego odbiorcy ze względu na wysokie ceny, dlatego producent duży nacisk położył na linię nieco tańszych produktów – serię Super UHD bazującą na matrycach LED. Tegoroczna oferta wzbudza też duże emocje z racji zastosowania wielu zaawansowanych technologii i nowoczesnego design. Telewizory Super UHD wyposażone są w matryce oparte na nowych rozwiązaniach technologii Nano Cell. Ponadto zastosowano takie technologie jak Active HDR obsługującą format Dolby Vision, HDR 10 oraz Bilion Rich Colors. Telewizory działają w oparciu o najnowszą wersję platformy Smart TV – webOS 3.5, a
system audio opracowała firma Harman/Kardon.
Twórcom odpowiadającym za design najnowszej linii LG Super UHD przyświecała minimalistyczna koncepcja Ultra Slim. Wszystkie modele zostały wyposażone w unikatową podstawę w kształcie półksiężyca, co sprawia, że telewizor wygląda, jak gdyby unosił się w powietrzu.
Już od połowy kwietnia do polskich sklepów będą sukcesywnie trafiały modele z najnowszej oferty LG zarówno w technologii OLED jak i LED z linii Super UHD.
INFO www.lg.com/pl