s-e-r-v-e-r-a-d-s-3

hi-fi

Audio Video Show 2016 - co warto zobaczyć [8]

wydarzenie |
niezdefiniowano - Audio Video Show 2016 - co warto zobaczyć [8]

Firma Nautilus Dystrybucja zaprezentuje niezwykle bogatą ofertę produktów najwyższej klasy

Krakowski dystrybutor sprzętu audio-wideo przygotował na tegoroczny Audio Video Show mnóstwo urządzeń z najwyższej półki czołowych producentów. Poniżej prezentujemy listę wybranych produktów.

Accuphase DP950/DC 950 Japońscy specjaliści od high-endowej elektroniki udowadniają po raz kolejny, że osobny transport SACD z dedykowanym przetwornikiem nie mają sobie równych, jeśli chodzi o referencyjną, analogową naturalność dźwięku czerpanego z zer i jedynek zaklętych w cyfrowych nośnikach.
Accuphase C-3850 Wzmacniacze dzielone będą zawsze wykazywać przewagę nad zintegrowanymi, a osobne przedwzmacniacze takie jak C-3850, to dzieło sztuki w świecie elektroniki najwyższej klasy. Skupia w sobie wszystko co najlepsze z palety rozwiązań konstrukcyjnych Accuphase: m. in. podwójnie zbalansowany układ regulacji głośności AAVA, w pełni symetryczną ścieżkę sygnału, osobne transformatory zasilające dla lewego i prawego kanału, ultra-precyzyjny sensor pozycji pokrętła głośności, czy w końcu przepięknie wykończoną obudowę z polerowanego drewna naturalnego. Tak prezentuje się rasowy high-end.
Avantgarde Duo XD
Avantgarde Duo XD Wysokoefektywne tuby produkcji Avantgarde od zawsze wyposażone są w unikalne rozwiązanie: regulowane moduły basowe, dzięki którym uzyskać można dynamiczne i naturalne brzmienie z powalającym, głębokim zakresem niskich tonów – i to z przysłowiowych kilku watów osobnego wzmacniacza! Seria XD idzie jednakże kilka kroków dalej: charakterystyki częstotliwościowe oraz parametry dynamiczne i fazowe aktywnych modułów basowych można dokładnie wyregulować, za pomocą oprogramowania możliwego do zainstalowania w platformie iOS lub Windows komputera użytkownika.
Ayon HA-3 Jedna z najświeższych premier Ayon Audio i pierwsze tego typu urządzenie w ofercie austriackiego producenta - HA-3 lampowe dzielone single-ended wyposażony w osobny moduł zasilania.
Ayon S-10 Bezpośredni następca najpopularniejszego streamera Ayona, S-3. Jest on połączeniem wysokiej klasy odtwarzacza sieciowego PCM-DSD, przedwzmacniacza oraz DACa. Austriacy zastosowali tu najnowszą platformę streamingową SDK 820 z oferty Stream Unlimited, z której korzystać będzie ponad 85 % producentów hi-endowych streamerów. Co ciekawe, modułowa konstrukcja umożliwia zamówienie jej w kilku konfiguracjach oraz wyjątkowo łatwy upgrade. Wśród dostępnych opcji m. in. integracja z serwisem Tidal oraz gotowość do współpracy z platformą Roon.
Dynaudio Contour 27 lat tradycji zobowiązuje do tego stopnia, że po bardzo udanej wersji limitowanej Duńczycy z Dynaudio stanęli przed następującym dylematem: czy coś tu jeszcze da się poprawić? Po burzliwych naradach zdecydowano się na całkiem nowe oblicze pod znaną i lubianą nazwą. Nowe Contoury charakteryzują się odważnym, opływowym kształtem obudów, panelami frontowymi z giętego aluminium, zmienną geometrią membran nisko- i średniotonowych wykonanych z MSP (70% większe wychylenie!) oraz zastosowaniem topowych tweeterów Esotar2. Spodziewajmy się wystrzałowych rezultatów brzmieniowych!
Heed Elixir Ciepłe przyjęcie przez rynek tranzystorowych miniaturek o iście lampowym brzmieniu – serii Obelisk – sprowokowało Węgrów do zaproponowania czegoś jeszcze bardziej niespodziewanego. Bliźniaczy rozmiarami wzmacniacz Elixir wygląda bardziej "high-techowo" i jest przeznaczony dla szerszej rzeszy odbiorców, będąc modelem nieco tańszym i jednocześnie wydajniejszym prądowo niż ostatnia wersja integry Obelisk III. W odróżnieniu od Obeliska jest on jednak konstrukcją zamkniętą, bez możliwości rozbudowy o zasilanie zewnętrzne.
Music Hall (nowa generacja gramofonów .3) Amerykański Music Hall, oprócz niedrogiej elektroniki do użytku stereofonicznego produkuje również maszyny czyszczące do płyt winylowych oraz gramofony. Najnowsze modele startują cenowo od 2.190 złotych i wyposażone są w napędy paskowe, synchroniczne silniki prądu stałego, karbonowe ramiona oraz wkładki produkowane na zamówienie u firm: Ortofon, Goldring i Audio Technica.
Phonar Veritas Style Najnowsza seria autorstwa uznanego niemieckiego producenta - ceny zaczynają się od nieco ponad. 2000 złotych za parę monitorów. W ofercie są także dużo potężniejsze modele podłogowe, głośnik centralny, dipolowe surroundy oraz aktywny subwoofer. Jeśli chodzi o konfigurację stereo, w każdym przypadku mamy do czynienia z brzmieniem naturalnym, przestrzennym, zaskakująco dynamicznym i z pełnym pasmem przenoszenia. Majstersztyk!
Spendor D9 Rynek high-endowego sprzętu jest bardzo wymagający, w związku z czym nawet tacy producenci jak Spendor, będący ostoją brytyjskiej tradycji głośnikowej, proponują minimalistyczne, designerskie konstrukcje z możliwością wykończenia na wysoki połysk. D9 to najnowszy model flagowy serii D, składającej się dziś z dwóch konstrukcji podłogowych i jednej podstawkowej. Wszystkie modele wyposażone są w nowoczesne polimerowe midwoofery oraz bardzo nietypowe, autorskie tweetery LPZ z korekcją fazy.
Transrotor Jupiter i Max
Transrotor Jupiter i Max Dwa najnowsze gramofony otwierają ofertę niemieckiego Transrotora. W wersji bazowej wyposażone są one w ramię TR-800S oraz wkładkę Goldring Electra, jednakże ich konstrukcja jest diametralnie różna: Jupiter to czarne akrylowe owale, dla których inspiracją była deska rozdzielcza jednego z modeli Porsche, a Max – industrialne aluminiowe walce, podkładki i rurki. Obydwa modele można oczywiście rozbudować o dodatkowe akcesoria, które będą prezentowane na tegorocznej wystawie.
Wkładka My Sonic Lab Signature Gold Japońska firma specjalizuje się w high-endowych wkładkach gramofonowych o wyjątkowo wysokim – jak na standard MC – poziomie sygnału wyjściowego, uzyskanym m. in. dzięki ekstremalnie niskiej impedancji własnej. Dzięki temu zredukowane zostają straty własne sygnału, co skutkuje dużym odstępem sygnału od szumu. A stąd w prostej linii wynika wysoki poziom sygnału oraz duży zakres dynamiki. Wspornik igły w prezentowanym modelu wykonany jest z utwardzonego duraluminium, a korpus z litego aluminium tłumiącego drgania. Pasmo przenoszenia modelu Signature Gold wynosi od 10Hz do 50kHz.
INFO www.audioshow.pl