s-e-r-v-e-r-a-d-s-3

hi-fi

Salon Instal Audio z Konina

prezentacja |
niezdefiniowano - Salon Instal Audio z Konina

Nieprawdą jest jakoby supermarkety z elektroniką wyparły z rynku niewielkie specjalistyczne sklepy ze sprzętem audio dla wymagających odbiorców.

Oprócz popularnych wielkopowierzchniowych sklepów z elektroniką wciąż działa wiele wyspecjalizowanych salonów audio-wideo prowadzonych zazwyczaj przez pasjonatów, którzy mają starannie dobraną ofertę, są w stanie o danym urządzeniu bardzo wiele powiedzieć i przede wszystkim we właściwy sposób zaprezentować jego możliwości. Specjalistyczne sklepy mają tę przewagę nad marketami, że zazwyczaj dysponują pomieszczeniem prezentacyjnym, gdzie w spokojnej, relaksującej atmosferze można posłuchać swoich płyt na interesującym nas sprzęcie i to w niemal dowolnych konfiguracjach.

Jednym z przykładów salonu działającego na takich zasadach jest Instal Audio z Konina. Jego właścicielem jest Andrzej Trzmielewski, pasjonat branży audio, który ma ponad 14-letnie doświadczenie, kocha muzykę i dźwięk na najwyższym poziomie, co sprawiło, że udanie łączy pasję z pracą zawodową. Przez lata sklep nieustannie się rozwijał, systematycznie oferta urządzeń, a w ubiegłym roku firmie udało się pozyskać do współpracy włoskiego producenta wysokiej jakości okablowania audio i wideo. Instal Audio został wyłącznym dystrybutorem produktów Ricable na Polskę i to był wielki skok w rozwoju firmy, gdyż popyt przekroczył podaż.

Salon Instal Audio z Konina

Okazało się bowiem, że okablowanie Ricable wyróżnia się znakomitym stosunkiem jakości do ceny, więc zapotrzebowanie było tak duże, że niektórych modeli po prostu brakowało. Włoski producent postawił na przewodniki wykonane z miedzi 7N o czystości 99.99999% w technologii MARC (Multicore Annealed Ricable Conductor). Jest to autorski, opatentowany przez Ricable sposób produkcji miedzi, gwarantujący jej znacznie wyższą jakość. Producent zapewnia, że miedź MARC cechuje się o 70% lepszą transmisją sygnału niż klasyczna miedź OFC, co ma niebagatelny wpływ na jakość przesyłanego dźwięku. Pełną gamę przewodów marki Ricable zapewnia właśnie Instal Audio z Konina.

Salon Instal Audio z Konina

Powierzchnia salonu firmowego wynosi 125 metrów kwadratowych i podzielona jest na dwie strefy, ekspozycyjną oraz odsłuchowa. Część odsłuchowa jest o tyle ciekawa, że została zaprojektowana na wzór salonu w domu. Dzięki temu odsłuch sprzętu jest zawsze zbliżony do tego co można uzyskać w warunkach domowych. Ponadto ekipa z Instal Audio zapewnia pyszną kawę w trakcie odsłuchu lub oczekiwania na podłączenie urządzeń.

Salon Instal Audio z Konina Odwiedzając salon Instal Audio możemy liczyć na możliwość odsłuchu takich marek audio jak: McIntosh, Sonus faber, Moon, AudioVector, Amphion, Innuos, Ricable, Tellurium Q, Primare, Musical Fidelity, Kef, Monitor Audio, Arcam, Cambridge, AudioPhysic, Audiolab, Chord Electronics i wiele innych.
To klient ma wybrać odpowiedni sprzęt dla siebie oraz swoich oczekiwań, a my możemy tylko podpowiedzieć, doradzić oraz odpowiedzieć na wszystkie pytania.

Dążeniem właściciela firmy już na początku działalności było stworzenie takich warunków i atmosfery, aby każdy klient był traktowany indywidualnie, mógł się poczuć swobodnie, bez poczucia presji w trakcie odsłuchów i zakupów.

Salon Instal Audio z Konina

Oprócz sprzedaży stacjonarnej firma Instal Audio wyspecjalizowała się także w sprzedaży internetowej, montażu urządzeń audio w domu klienta oraz prowadzi dystrybucję marki Ricable na terenie całej Polski.

Salon Instal Audio z Konina

Z ofertą sklepu on-line można się zapoznać na oficjalnej stronie internetowej - http://www.instalaudio.pl Jest tam bardzo duży wybór urządzeń, akcesoriów dostępnych od ręki. Dodatkowo dla osób, które chciałby dokonać zakupy na odległość z opcją rat 0%, to również taka opcja występuje.

INFO www.instalaudio.pl