s-e-r-v-e-r-a-d-s-3

hi-fi

Yamaha

prezentacja |
niezdefiniowano - Yamaha

Japońska firma Yamaha od momentu powstania dała się poznać jako specjalista od dobrego dźwięku, ale obecnie znana jest także miłośnikom motoryzacji.

Firma Yamaha przyjęła swoją nazwę od nazwiska założyciela Torakusu Yamahy, który powołaj ją do życia w roku 1897, a pierwszym rodzajem działalności była naprawa organów. Bardzo szybko uległo to zmianie, bo już 3 lata później, w 1890 roku, powstało pierwsze pianino sygnowane logiem Yamaha i tym samym firma stała się producentem instrumentów muzycznych. Oknem na świat, które przyczyniło się do globalnej ekspansji były Targi Światowe w Saint Louis, które odbyły się w 1904 roku. Yamaha otrzymała tam nagrodę główną za pianina i organy swojej produkcji.

Na graficznym znaku handlowym od początku widnieją trzy kamertony mające symbolizować harmonię i przede wszystkim muzyczne korzenie przedsiębiorstwa. Przez wiele kolejnych lat produkcja instrumentów muzycznych była najważniejszą domeną marki Yamaha. Dopiero po śmierci założyciela, jego następcy zdecydowali o rozszerzeniu zakresu działalności o motoryzację – obecnie motocykle, skutery (także śnieżne), łodzie motorowe, czy quady z charakterystycznym logo Yamahy, nikogo już nie dziwią.
Oferta instrumentów muzycznych produkowanych przez Yamahę stopniowo powiększała się, nie tylko o klasyczne, ale także o elektryczne np. syntezatory. Wraz z rozwojem urządzeń hi-fi do odtwarzania dźwięku, firma weszła i w ten sektor rynku stając się jednym z najważniejszych i najbardziej rozpoznawalnych producentów sprzętu audio-wideo.
Yamaha Audio
Aktualnie o ofercie tego japońskiego producenta są wzmacniacze, odtwarzacze, kolumny stereo i zestawy do kina domowego, słuchawki oraz amplitunery.
Popularność instalacji do kina domowego była kolejnym wyzwaniem dla Yamahy, która w krótkim czasie wypracowała sobie czołową pozycję w tym segmencie rynku. Ampitunery wielokanałowe tego producenta należą do jednych z najchętniej kupowanych urządzeń tego typu w Polsce. Produkty z logo Yamaha wyróżniają się bowiem niezawodnością, ciekawym designem, funkcjonalnością i wysokiej jakości dźwiękiem.
Yamaha Audio
Firma inwestuje w innowacyjne technologie, w które wyposażane są najnowsze urządzenia tego japońskiego giganta. Nie sposób w tym miejscu pominąć nowego typu urządzenia, a mianowicie soundbaru, który został opracowany i wprowadzony na rynek właśnie przez Yamahę. Obecnie to właśnie soundbary coraz częściej zastępują zestawy kolumn głośnikowych stosowanych w instalacjach kina domowego, tym bardziej, że zaawansowane modele są w stanie zaoferować dźwięk dookólny w systemie Dolby Atmos.
Oferta amplitunerów marki Yamaha obfituje w wiele modeli zarówno wielokanałowych, jak również stereo z różnych półek cenowych, w zależności od indywidualnych preferencji klientów.
Yamaha Audio
Najbardziej okazały, naszpikowany po brzegi najlepszymi technologiami, ale zarazem najdroższy jest flagowy model RX-A3070. Inną ciekawą konstrukcję za bardziej przystępną cenę stanowi model RX-A2070. Ale nawet dużo tańszy od nich RX-V483Z został wyposażony w większość nowoczesnych rozwiązań, na czele z autorską technologią MusicCast, pozwalającą na stworzenie bezprzewodowej domowej sieci multiroom.
Po więcej informacji i ciekawostek związanych z amplitunerami marki Yamaha zapraszamy do szczegółowych testów: