s-e-r-v-e-r-a-d-s-3

kino domowe

Player.pl także w 4K

prezentacja |
niezdefiniowano - Player.pl także w 4K

Player.pl i Samsung zawarli strategiczne partnerstwo w zakresie udostępniania treści na TV koreańskiego producenta

Na rynku pojawia się coraz więcej telewizorów kuszących rozdzielczością ekranu w standardzie 4K. Jednak wśród klientów wątpliwości budzi ograniczona wciąż dostępność materiałów wysokiej rozdzielczości i brak sławnej platformy VOD Netflix, oferującej bogaty zasób treści w rozdzielczości 4K. Niebawem problem ten powinien zniknąć, już w 1Q 2016 roku powinny trafić na rynek zarówno odtwarzacze Blu-ray 4K, jak i filmy 4K. Warto też wspomnieć, że producenci telewizorów sami podejmują liczne inicjatywy, aby zapewnić dostępność kontentu 4K do swoich telewizorów – przykładowo Samsung uruchomił tzw. Strefę UHD z czasowym bezpłatnym dostępem do kilkudziesięciu filmów w rozdzielczości 4K. Najnowszą inicjatywą Samsunga w tym zakresie jest zawarcie strategicznego porozumienia z Player.pl zapewniając dostęp do szerokiego spektrum usług VOD na polskim rynku, w tym filmów, seriali, a nawet treści 4K.

Samsung poprzez zawarcie strategicznego porozumienia z Player.pl zapewnił swoim użytkownikom dostęp do szerokiego spektrum usług VOD na polskim rynku, w tym filmów, seriali, a nawet treści 4K

Wraz z jesienną ramówką w 2011 roku został uruchomiony TVN Player. Była to usługa początkowo dostępna wyłącznie z poziomu komputerów i oferowała wybrane treści z kanałów TVN, w tym także przedpremierowe odcinki popularnych seriali produkcji TVN. Rynek serwisów wideo na życzenie się zmienia, zmienił się też właściciel największej komercyjnej stacji telewizyjnej w naszym kraju, w efekcie czego ewoluowała też sama usługa, zmieniając się w player.pl. Oprócz nazwy zmienił także sposób funkcjonowania serwisu. Teraz dostępny jest za pośrednictwem strony internetowej, aplikacji mobilnej na smartfony i tablety z systemami Android, iOS lub Windows Phone oraz telewizory Smart TV, a także konsolę PlayStation.

Samsung Player

Pod koniec 2015 roku player.pl stał się jedną z najbogatszych i najciekawszych usług wideo na życzenie w naszym kraju. To nie są już wyłącznie treści od TVN, choć te wciąż stanowią o jego sile i popularności. Mamy tutaj własne produkcje, stworzone z myślą o streamingu online m.in. Web Therapy z Agatą Kuleszą w roli głównej. Na tym przykładzie widać, że również polskie serwisy idą drogę Amazonu i Netflixa produkując seriale, a nawet filmy wyłącznie na potrzeby sieci. W player.pl znalazły się nie tylko polskie, ale i światowe filmy, jak również seriale zarówno zarówno starsze, jak i stosunkowo nowe. Istnieją też płatne sekcje np. KIDS stworzona z myślą o dzieciach, SPORT dla entuzjastów piłki nożnej oraz LIVE oferująca kanały TVN na żywo.

Główna część serwisu dostępna jest za darmo na wszystkich urządzeniach i nie wymaga logowania. Jednak warto się zarejestrować, ponieważ zapewnia nam to dostęp do nowych funkcjonalności - możemy kontynuować oglądanie od miejsca, w którym zatrzymaliśmy odtwarzanie na innym urządzeniu, zyskujemy także możliwość dodawania wybranych pozycji do ulubionych. Bezpłatne oglądanie wiąże się jednak z wyświetlaniem reklam, zarówno przed jak i w trakcie seansu. Darmowy dostęp nie daje również pełnego dostępu do wszystkich zasobów. Dlatego w ofercie player.pl dostępną są również płatne pakiety. Player Plus pozwala pozbyć się reklam i daje dostęp do szerszej palety filmów i seriali (miesięczny koszt to 14,99 zł). Player Live TV – zapewnia dostęp do 5 programów TVN na żywo – TVN24, TVN24 BIS, TVN Style, TVN Turbo, MeteoActive (koszt 9,99 zł). Player Sport zapewnia sportowe emocje w jakości HD, z dostępem do kanałów Eleven (na urządzeniach mobilnych) (koszt 14,99 zł). Player KIDS daje dostęp do 400 godzinnej biblioteki bajek, pozbawionej reklam i dostosowanej do wybranych grup wiekowych (koszt 9,99 zł).

Samsung Player

Warto podkreślić, że dla klientów Samsunga, został stworzony specjalny pakiet usług. Posiadacze tabletów, smartfonów lub telewizorów koreańskiego producenta po rejestracji otrzymują dostęp do: Player plus, Player kids i Player live TV za 9,99 złotych miesięcznie, czyli o połowę mniej, niż pozostali użytkownicy.

Jednocześnie tylko posiadacze telewizorów SUHD i UHD od Samsunga mogą oglądać wybrane produkcje w ultrawysokiej rozdzielczości, czyli 4K. W UHD dostępne są takie seriale jak "Aż po sufit", "Lekarze", czy kultowe już "Prawo Agaty", a także programy rozrywkowe: "Top Model", "Master Chef", "Mam talent", oraz filmy dokumentalne, a i wkrótce tych treści będzie jeszcze więcej.

To dowód na to, że zakup telewizora o rozdzielczości 4K nie jest pieśnią przyszłości, a ma sens już teraz. Nie trzeba czekać, aż pojawią się kanały telewizyjne oferujące treści 4K , wystarczy podpiąć np. telewizor Samsunga do internetu aby cieszyć się filami i serialami w najwyższej dostępnej w tej chwili jakości.

Samsung Player

W ofercie firmy Samsung znajdziemy wiele modeli oferujących rozdzielczość 4K – ubiegłoroczna (2014) linia telewizorów UHD i tegoroczna (2015) SUHD wykorzystująca technologię nanokryształów dla zapewnienia jeszcze lepszej jakości obrazu.

Player.pl to jeden z największych polskich serwisów wideo na życzenie. Ulubione produkcje możemy oglądać wszędzie w równie łatwy sposób. Niezależnie, czy jest to nasz nowy telewizor Smart TV, komputer, bądź też tablet lub smartfon. Interfejs aplikacji na każdym urządzeniu jest podobny i intuicyjny. Wszystkie pozycje znajdują się w logicznie ułożonych kategoriach. Szybko uruchomimy nasz ulubiony film pilotem, gładzikiem na naszym laptopie, czy korzystając z ekranów dotykowych na telefonach. Jednocześnie tylko na telewizorach Samsung będziemy mogli zobaczyć wybrane pozycje w niespotykanej do tej pory jakości. W rozdzielczości 4K nie zobaczymy tych programów ani w telewizji, ani na innych platformach Smart TV, gdzie również jest dostępny player.pl.

INFO Player.pl

Samsung Player