s-e-r-v-e-r-a-d-s-3

hi-fi

Quad Artera Solus Play - Taniej!

okazja |
niezdefiniowano - Quad Artera Solus Play - Taniej!

Salon Q21 ogłosił znaczną promocję na brytyjską integrę, którą producent wyposażył w odtwarzacz CD i DAC-a.

Quad to zasłużony dla branży audio brytyjski producent mogący się pochwalić niezwykle długą historią, która zaczęła się już w 1936 roku razem ze wzmacniaczem Quad 1. Przez te wszystkie lata celem firmy było dostarczenie urządzeń zapewniających możliwie najwyższą jakość dźwięku. Dziś w ofercie producenta znajdziemy kolumny, wzmacniacze zintegrowane (w tym sieciowe oraz z wbudowanym odtwarzaczem CD), końcówki mocy, przedwzmacniacze, a także słuchawki.

Jednym z produktów, który budzi największe zainteresowanie jest Quad Artera Solus Play, którego obecnie oferowany jest w promocyjnej cenie. Jest to wzmacniacz stereo wyposażony zarówno w DAC-a, jak i odtwarzacz CD, który dzięki aplikacji Play-Fi zapewnia dostęp m.in. do Spotify, Tidal, Amazon Music, Deezer i Qobuz. Obudowa została dobrze wykonana, a na jej tylnym panelu znajdziemy wiele potrzebnych wejść i wyjść.

Jeśli chodzi o brzmienie mamy tu do czynienia raczej z naturalnym przekazem mimo lekkiego ocieplenia dolnych zakresów. Zapewnia to niezwykle przyjemny odsłuch, który potrafi wybaczyć dużo kiepskim nagraniom, a jednocześnie docenić dobre realizacje. Bas pomimo tego ocieplenia jest dobrze kontrolowany i zróżnicowany, co w połączeniu z jego mocnym zejściem zadowoli nawet najbardziej wymagających fanów dobrego dołu.

Quad Artera Solus Play

Średnica z kolei pięknie rozdziela plany, pokazuje dużo szczegółów i tekstury, a przy tym się nie narzuca i jest bardzo muzykalna. Górnych tonów zdecydowanie nie można nazwać ostrymi, czy metalicznymi. Idealne słowo na ich opisanie to właśnie "naturalne", co jest świetną referencją dla fanów takiego grania. Przy tym scena dźwiękowa jest bardzo szeroka, wielopoziomowa i bardzo dokładna.

Specyfikacja Quad Artera Solus Play:

  • Moc: 2 x 75 W przy obciążeniu 8 Ohm
  • Wyjścia analogowe: 2 x RCA, 2 x XLR, słuchawkowe jack 6.35 mm
  • Wejścia analogowe: 2x RCA
  • Wyjścia cyfrowe: po jednym koaksjalnym i optycznym
  • Wejścia cyfrowe: po dwa koaksjalne i optyczne, jedno USB typ B
  • Obsługa sieci po Wi-Fi oraz RJ45
  • DAC ESS ES9018
  • Obsługa formatów ALAC, WAV, FLAC, AIFF, WMA, MP3, AACHE, AAC+. a także DSD 64, 128 i 256
  • Technologia DTS Play-Fi
  • Odtwarzacz CD

Obecna cena (5.999 złotych) obowiązuje do odwołania, więc wszyscy chętni mogą odwiedzić salon Q21 celem odsłuchów i porównań. Znajdziecie tam niezwykle szeroką ofertę sprzętu audio w każdym budżecie. Salon Q21 zachęca do kontaktu ze swoimi doradcami, którzy posiadają szeroką wiedzę i chętnie pomogą z wyborem odpowiedniego zestawu audio.

Więcej informacji o wzmacniaczu Quad Artera Solus Play wraz z ofertą znajdziecie pod tym linkiem.

Źródło: informacja prasowa Q21