s-e-r-v-e-r-a-d-s-3

hi-fi

Gramofon TEAC TN-4D w Q21

okazja |
niezdefiniowano - Gramofon TEAC TN-4D w Q21

Salon Q21 serdecznie zaprasza na prezentacje gramofonu TEAC TN-4D. W miesiącu kwietniu obowiązuje promocyjna cena.

TEAC TN-4D to klasyczny gramofon z napędem bezpośrednim. Konstrukcja ta charakteryzuje się niską i nadzwyczajnie elegancką podstawą, w której zaprojektowaniu pomógł nowo opracowany bezszczotkowy silnik prądu stałego. Napęd wyróżnia się niezwykłą stabilnością pracy i w połączeniu z ramieniem opartym na ostrzowych łożyskach zapewnia wysoką jakość dźwięku.

Projektanci TEAC-a do stabilizacji obrotów bezszczotkowego silnika prądu stałego (z układem sprzężenia zwrotnego) wykorzystali rezonator. Zastosowane rozwiązanie pozwala na zwiększenie płynności obrotów, eliminując zjawiska skokowe momentu obrotowego, które powstają przy wchodzeniu kolejnych nabiegunników wirnika lub stojana w pole magnetyczne magnesu stałego. Wykorzystanie nowo opracowanego, płaskiego silnika, umożliwiło stworzenie plinty o niezwykle niskiej i eleganckiej podstawie w porównaniu z plintami, które możemy spotkać w większości gramofonów z napędem bezpośrednim.
Gramofon TEAC TN-4D w Q21
Kolejnym obok silnika nowym komponentem wyróżniającym TN-4D jest ramię. Podzespół ten opracowano we współpracy z SAEC Corporation, cenionym na świecie producentem zaawansowanych ramion, i został oparty na łożyskach ostrzowych. Efektem jest dokładny, niezwykle rozdzielczy dźwięk, którego ramiona z konwencjonalnymi łożyskami nie są w stanie zagwarantować.
Dopełnieniem konstrukcji jest skrupulatnie zaprojektowany przedwzmacniacz gramofonowy, umożliwiający podłączenie urządzenia bezpośrednio do wejść liniowych dowolnego systemu hi-fi. Wysokiej klasy wzmacniacz operacyjny NJM8080 został specjalnie zaprojektowany przez New Japan Radio z myślą o systemach hi-fi. Dodatkowo konstruktorzy na tylnej ściance TN-4D umieścili port USB, który pozwala zarchiwizować analogową kolekcję na komputerze PC/Mac.
Gramofon TEAC TN-4D w Q21
Gramofon TN-4D wyposażono w wysokiej jakości wkładkę Oyster MM amerykańskiej firmy Sumiko. Doceniana za swoją wyjątkową muzykalność, wkładka mocowana jest do ramienia już w fabryce, co sprawia, że gramofon staje się urządzeniem typu „plug and play”. Dodatkowo ramię o kształcie litery „S” pozwala użytkownikom lubiącym eksperymenty na błyskawiczną wymianę wkładki/główki.
Miesiąc z niższymi cenami gramofonów TEAC w salonie Q21. Złóż zamówienie na jeden z modeli gramofonów TEAC w sklepie Q21.pl do 30 kwietnia 2021 roku, wprowadź kod rabatowy TEAC i sprawdź swoją cenę. Link do produktu w sklepie on-line - https://www.q21.pl/teac-tn-4d-czarny.html
Źródło: informacja prasowa Q21