hi-fi

PMC Twenty5i w Q21

okazja |
niezdefiniowano - PMC Twenty5i w Q21

W ofercie salonu Q21 pojawiła się nowa udoskonalona seria kolumn głośnikowych PMC Twenty5i.

Najnowsza seria Twenty5i ("i" jak "improved") oparta jest na wielokrotnie nagradzanej na całym świecie serii Twenty5.Udoskonalone kolumny wchodzące w skład nowej linii wyposażone są:

  • w nowoczesny przetwornik wysokotonowy stworzony we współpracy z firmą Seas, a stosowany w modelach serii "FACT". Jest to miękka kopułka o średnicy 19mm otoczona grubym półwałkiem, co daje łączną średnicę 34mm – cewka pracuje w ferrofluidzie. Takie rozwiązanie zapewnia lepsze rozpraszanie dźwięku, niższą częstotliwość rezonansową głośnika i większą wytrzymałość.
  • w całkowicie przeprojektowaną zwrotnicę, montowaną na "wojskowej" płytce z włókna szklanego, w której obniżono częstotliwość podziału między głośnikami wchodzącymi w skład modeli dwudrożnych z 1,8kHz do 1,7kHz – pozwoliła na to wymiana głośnika wysokotonowego. Dopracowano także zgodność fazy, polepszając współpracę między przetwornikami zwłaszcza w zakresie podziału.
  • w ulepszoną izolację znajdującą się między obudowami a trawersami (modele podłogowe), co przyczyniło się do eliminacji niepożądanych wibracji.

Zmieniono również wykończenie tylnej płyty, do której przymocowane są gniazda głośnikowe. Jest ona wykonana ze szczotkowanego aluminium, a nie z polerowanego aluminium jak w poprzedniej wersji.

Nowa seria to także okazja do zakupu kolumn z linii wychodzącej w bardzo atrakcyjnej ofercie cenowej.

INFO www.q21.pl