s-e-r-v-e-r-a-d-s-3

hi-fi

PMC Twenty5i w Q21

okazja |
niezdefiniowano - PMC Twenty5i w Q21

W ofercie salonu Q21 pojawiła się nowa udoskonalona seria kolumn głośnikowych PMC Twenty5i.

Najnowsza seria Twenty5i ("i" jak "improved") oparta jest na wielokrotnie nagradzanej na całym świecie serii Twenty5.

Udoskonalone kolumny wchodzące w skład nowej linii wyposażone są:
  • w nowoczesny przetwornik wysokotonowy stworzony we współpracy z firmą Seas, a stosowany w modelach serii "FACT". Jest to miękka kopułka o średnicy 19mm otoczona grubym półwałkiem, co daje łączną średnicę 34mm – cewka pracuje w ferrofluidzie. Takie rozwiązanie zapewnia lepsze rozpraszanie dźwięku, niższą częstotliwość rezonansową głośnika i większą wytrzymałość.
  • w całkowicie przeprojektowaną zwrotnicę, montowaną na "wojskowej" płytce z włókna szklanego, w której obniżono częstotliwość podziału między głośnikami wchodzącymi w skład modeli dwudrożnych z 1,8kHz do 1,7kHz – pozwoliła na to wymiana głośnika wysokotonowego. Dopracowano także zgodność fazy, polepszając współpracę między przetwornikami zwłaszcza w zakresie podziału.
  • w ulepszoną izolację znajdującą się między obudowami a trawersami (modele podłogowe), co przyczyniło się do eliminacji niepożądanych wibracji.

Zmieniono również wykończenie tylnej płyty, do której przymocowane są gniazda głośnikowe. Jest ona wykonana ze szczotkowanego aluminium, a nie z polerowanego aluminium jak w poprzedniej wersji.
Nowa seria to także okazja do zakupu kolumn z linii wychodzącej w bardzo atrakcyjnej ofercie cenowej.
INFO www.q21.pl