s-e-r-v-e-r-a-d-s-3

gadżety

iFi Audio seria Zen w Q21

okazja |
niezdefiniowano - iFi Audio seria Zen w Q21

iFi Audio przedstawia dwa nowe urządzenia biurkowe serii Zen. W przedsprzedaży 100 złotych taniej!

Pierwszym z nowych urządzeń z serii Zen jest przetwornik ze wzmacniaczem słuchawkowym iFi Audio Zen DAC, który został zaprojektowany jako wzmacniający dźwięk pośrednik pomiędzy źródłem a słuchawkami, wzmacniaczem lub streamerem. iFi Zen DAC jest w stanie odtwarzać szeroką gamę plików od PCM 24-bit/384kHz do DSD256 (w natywnej formie) do MQA.

Wzmacniacz słuchawkowy ma przełączane wzmocnienie, aby obsłużyć szerokie spektrum słuchawek o różnych czułościach, natomiast moduł iFi TrueBass odpowiada za wyrafinowaną formę "wzmocnienia basów". Zbalansowane wyjście Pentaconn 4,4 mm znajduje się obok wyjścia 6,3 mm na panelu przednim, natomiast z tyłu podobne zbalansowane wyjście 4,4 mm umożliwia podłączenie do wzmacniacza i aktywnych głośników wyposażonych w pasujące zbalansowane wejście 4,4 mm lub wejście XLR (przez kabel 4,4 mm -> XLR).
iFi Audio seria Zen w Q21
Na pokładzie znajdziemy również typowe wyjście RCA. Oba mogą być przełączane między trybem "regulowanym" i "stałym", więc Zen DAC może w razie potrzeby służyć jako przedwzmacniacz do regulacji głośności. Jeśli chodzi o wejścia, mamy do dyspozycji asynchroniczne wejście USB typu B, które obsługuje standard USB 3.0 "SuperSpeed" i jest również kompatybilne z USB 2.0.
iFi Audio seria Zen w Q21
Drugim urządzenie z nowej serii jest iFi Audio Zen Blue. To odbiornik Bluetooth, obsługujący wszystkie obecne i przyszłe formaty audio Bluetooth. Obejmuje to aptX i aptX HD, LDAC i HWA Qualcomm, kodeki Hi-Res Bluetooth utworzone odpowiednio przez Sony i Huawei, AAC, ulubiony format Apple oraz SBC, standardowy kodek Bluetooth. Oznacza to, że każde możliwe urządzenie źródłowe jest objęte obsługą przy najwyższej rozdzielczości specyfikacji Bluetooth.
iFi Audio seria Zen w Q21
Urządzenie wykorzystuje najnowszą wersję Bluetooth 5.0 i najnowszy układ Qualcomm 5100 do przetwarzania wszystkich przychodzących danych. Na pokładzie znajduje się również układ DAC ESS Sabre, który zapewnia niezwykle płynną konwersję cyfrowo-analogową. Analogowy stopień wyjściowy jest zbalansowany, co normalnie nie występuje w przetwornikach DAC w tym przedziale cenowym. Zbalansowanie oznacza mniej zakłóceń/przesłuchów. Wyjścia RCA i zbalansowane wyjścia na poziomie standardowym: 2 V SE i 4 V BAL, kwalifikują go do współpracy zarówno z systemami hi-fi, jak i Pro. Wszystko to oparte na wysokiej jakości komponentach, takich jak kondensatory C0G firmy TDK. Wszystkie układy zasilane są przez precyzyjny, cichy zasilacz firmy Texas Instruments, dzięki czemu jest to bardzo rzadkie urządzenie w tak przystępnej cenie.
Obydwa urządzenia dostępne będą w sprzedaży w salonie Q21 pod koniec października 2019 roku w cenie 699 złotych. Do tego czasu istnieje możliwość zakupu urządzeń w przedsprzedaży w cenie obniżonej do 599 złotych.
INFO www.q21.pl