s-e-r-v-e-r-a-d-s-3

hi-fi

Magnat Transpuls 1500

okazja |
Kolumny podłogowe - Magnat Transpuls 1500

Salon Q21 zaprasza na prezentacje kolumn podłogowych Magnat Transpuls 1500. Dla pierwszych klientów atrakcyjny bonus.

Większość nowoczesnych głośników budowanych jest z zachowaniem wąskiej ścianki przedniej. Nie zawsze jednak tak było. Wiele głośników z gamy studyjnej oraz najlepsze legendarne konstrukcje lat 60-tych, 70-tych i 80-tych miało znacznie szersze i obszerne obudowy. Zastosowanie dużych przetworników basowych i pokaźnych objętości umożliwia uzyskanie bardzo dynamicznego i potężnego brzmienia muzyki. Wielu miłośników rocka, soulu, jazzu i popu, a także słuchaczy muzyki na żywo preferują ten pulsujący, mocny i bezpośredni dźwięk. Magnat Transpuls jest wyposażony w klasyczne komponenty, ale został opracowany przy użyciu nowoczesnych narzędzi programistycznych.

Przetwornik niskotonowy to 15-calowa konstrukcja. Nie tylko jednak średnica głośnika decyduje o sile basu i dynamice, dla najlepszego funkcjonowania wewnętrzna objętość również musi być precyzyjnie zdefiniowana. Głośnik niskotonowy działa w specjalnej obudowie bass-reflex (CRA). Wymiarowanie portu bass-reflex zostało zaprojektowane w taki sposób, aby połączyć zalety bas-refleksu i zamkniętej obudowy. Wynikiem tego jest bardziej precyzyjny, głębszy i wydajny bas.
Oprócz dużej i lekkiej membrany, 17-centymetrowy przetwornik ma zamknięty kosz, oznacza to, że został zaprojektowany jako czysty głośnik średniotonowy.
Kolejną specjalną cechą Transpuls 1500 jest głośnik wysokotonowy. Podobnie jak w przypadku wielu głośników studyjnych, zakres ten jest obsługiwany przez głośnik tubowy. Nie jest to jednak prosty głośnik, tylko wykorzystano dwa przetworniki w jednej tubie co skutkuje wyższą skutecznością i możliwością zagrania swobodniejszym, czystszym dźwiękiem.
Kolumny podłogowe Magnat Transpuls 1500
Wytrzymała i sztywna obudowa z MDF w wykończeniu ciemnego drewna zapewnia optymalne akustyczne warunki. W połączeniu z solidną, zdejmowaną osłoną z tkaniny i elegancką metalową tabliczką z logo, Transpuls 1500 emanuje urokiem najwyższej klasy konstrukcji.
Wysoka skuteczność i łagodna krzywa impedancji sprawia, że Transpuls nadaje się do bardzo szerokiej gamy wzmacniaczy. Niezależnie od tego, czy jest to nowoczesny wzmacniacz impulsowy, klasyczny wzmacniacz tranzystorowy, czy też konstrukcja lampowa, doświadczysz prawdziwego charakteru muzyki granej na żywo z tych wyjątkowych kolumn.

Specyfikacja Magnat Transpuls 1500:

  • System: 3-drożny
  • Głośniki: 1x 15" woofer, 1x 6,5" średniotonowy, 2x 1" tubowe wysokotonowe
  • Moc (nom/max): 250/500 watów
  • Czułość (2,8V/1M): 95 dB
  • Impedancja: 4–8 omów
  • Pasmo przenoszenia 16 – 35.000 Hz
  • Podział zwrotnicy: 920 Hz, 4.800 Hz
  • Zalecana moc wzmacniacza: 30 – 500 watów
  • Wymiary (S×W×G) 514×1.000×385 mm
  • Waga 37 kg

Salon Q21 serdecznie zaprasza na odsłuchy kolumn. Wyceniono je na 2.149 zł za sztukę. Dla pierwszych osób, które zdecydują się na zakup kolumn w terminie do końca marca 2019 roku w prezencie przygotowany jest kabel głośnikowy Tellurium Q serii Blue.
INFO www.q21.pl