s-e-r-v-e-r-a-d-s-3

hi-fi

Meze Empyrean w salonie Q21

okazja |
Słuchawki isodynamiczne - Meze Empyrean w salonie Q21

W salonie Q21 można odsłuchać i ewentualnie nabyć pierwsze na świecie słuchawki isodynamiczne Meze Empyrean.

Jednym z największych tegorocznych wydarzeń w świecie słuchawek była premiera najnowszego modelu Meze Empyrean. To pierwsze na świecie słuchawki isodynamiczne. Nowa, bardzo elegancka para słuchawek rumuńskiego producenta, który zapewnia, że ten wysokiej klasy produkt nie był decyzją biznesową, a raczej artystycznym przedsięwzięciem. Chodziło o przekonanie się, co można osiągnąć gdy nie patrzy się na koszty.

Empyrean to w rzeczywistości produkt dwóch firm (Meze i Rinaro), które wspólnie poszukują możliwości wykraczających poza ich indywidualne możliwości. Rezultatem są bezkompromisowe słuchawki, które ucieleśniają śmiałe podejście estetyczne i zorientowanie na użytkownika oraz doświadczenie Rinaro w zakresie badań i rozwoju w dziedzinie płaskich magnesów.
Meze Empyrean w salonie Q21
Rinaro to progresywna firma audio z własnym zespołem badawczo-rozwojowym, który od lat osiemdziesiątych stał na czele rozwoju układów planarnych. To, co pierwotnie rozpoczęło się jako finansowana przez państwo inicjatywa z naciskiem na innowacje, weszło teraz w nowy rozdział progresji audio wraz z otwarciem nowoczesnego zakładu przemysłowego na Ukrainie.
Meze Empyrean w salonie Q21
Przetwornik łączy w sobie dwie niezależnie ukształtowane cewki drgające w obrębie tej samej membrany, zapewniając bardziej selektywne działanie akustyczne w różnych obszarach struktury ucha. Co za tym idzie słuchawki grają niezwykle przestrzenie i dynamicznie, a brzmienie jest bardzo otwarte i szczegółowe.

Specyfikacja Meze Empyrean:

  • Konstrukcja: otwarta z membraną Rinaro ISOPLANAR
  • Masa akustyczna: 10,7 kg/m4
  • Pasmo przenoszenia: 4–110.000 Hz
  • Impedancja: 31,6 Ohm
  • Nominalne SPL 100 dB (1 mW/1kHz)
  • Maksymalne SPL >130 dB
  • Zniekształcenia (THD): <0,1%
  • Waga: 430 g

Słuchawki Meze Empyrean zostały wycenione na 12.900 zł. Będzie je można posłuchać i ewentualnie nabyć w salonie Q21. Wszyscy, którzy zdecydują się na zakup do stycznia 2019 roku otrzymają w prezencie ekskluzywny, drewniany stojak na słuchawki.
Źródło: informacja prasowa Salon Q21