s-e-r-v-e-r-a-d-s-3

hi-fi

Buchardt Audio S400

okazja |
Kolumny podstawkowe - Buchardt Audio S400

Salon Q21 serdecznie zaprasza na odsłuchy najnowszej kolumny Buchardt Audio S400.

Po sukcesie kolumny Buchardta S300 jej producent zauważył, że ogromny wysiłek jaki włożył w proces rozwoju został zauważony i doceniony. Nowy model S400 ma tę samą filozofię co S300, ale zyskał jeszcze więcej finezji. S400 również używa wysokiej jakości komponentów, tak jak S300.

Bezpośrednie brzmienie większości głośników jest poprawne. Ale jeśli mają nieregularną kierunkowość, wczesne odbicia, brzmienie może być niewłaściwe, zwłaszcza wokół centralnego punktu przecięcia. S400 ma prawie taką samą odpowiedź częstotliwościową poza osią, jak na osi. Oznacza to, że nawet pod ekstremalnymi kątami dźwięk będzie realistyczny, a odbicia tworzące się w pomieszczeniu nie będą zniekształcone. Badania sugerują, że reakcję w pokoju można oszacować na podstawie około 12% dźwięku bezpośredniego, 44% wczesnych odbić i 44% mocy dźwięku - S400 zapewni wyjątkową wydajność w każdym pomieszczeniu.
Dlatego kontrolowana kierunkowość kolumn to pożądana cecha, gdyż słuchacz jest narażony na: dźwięk bezpośredni, wczesne odbicia oraz nieodpowiednią siłę dźwięku.
Buchardt Audio S400

Co to jest DRR (stosunek bezpośredni / pogłosowy)

Słuchanie w bliskim polu (monitory studyjne) jest często wykorzystywane do krytycznego odsłuchu przez profesjonalistów. Ale nie jest to praktyczne, ani wygodne dla większości użytkowników, którzy chcą cieszyć się dźwiękiem w swoim pokoju. Gdy siedzi się bardzo blisko głośników, dźwięk bezpośredni będzie dominujący (High DRR), co zapewni słuchaczowi doskonałą precyzję i przejrzystość obrazowania. Podczas odsłuchu z dala od głośników w pomieszczeniu, odbicia i moc dźwięku będą dominować (Low DRR - zakładając niską kierunkowość). Dzięki S400 wczesne odbicia i moc dźwięku zostaną osłabione - zwiększy to DRR i poprawi precyzję i przejrzystość wybrzmień. Dla wielu pomieszczeń jest to bardzo pożądane - zwłaszcza w niewygłuszonych pomieszczeniach.

Dlaczego zastosowaliśmy aluminiowy głośnik niskotonowy?

Zwykle aluminiowe głośniki niskotonowe nadają się tylko do czystego odtwarzania niskich tonów, ponieważ słabo radzą sobie w średnim zakresie częstotliwości. Zostało to jednak naprawione za pomocą kompensacji rozpadu w stożku. Po uważnym przyjżeniu się zobaczymy "paski" w samym stożku. Pozwoliło to konstruktorom wykorzystać cały potencjał aluminium bez jego naturalnych wad! Taki aluminiowy głośnik niskotonowy jest zdolny do grania z niesamowitą kontrolą i mocą!
Buchardt Audio S400

Dlaczego pasywny radiator z tyłu?

Pasywny radiator jest droższym rozwiązaniem niż port bas-refleks, bez wątpienia nie widzimy ich często. Ale został wybrany z następujących powodów:
  • Redukcja rozmiaru obudowy o 30 procent
  • Podobna wydajność niskotonowa jak w S300
  • Brak zakłóceń portu
  • Brak kompresji portu
  • Kolumny można umieścić bardzo blisko ściany (w razie potrzeby!)

Zwrotnica

W kolumnach Buchardt zastosowano wyłącznie wysokiej jakości komponenty, które zapewnią długi czas użytkowania. Oznacza to, że brzmienie nie ulega z czasem pogorszeniu. Zastosowane metalizowane kondensatory, są znacznie droższe niż elektrolityczne, ale nie wysychają, ani nie zmieniają zachowania wraz z wiekiem. Stosowane są tylko wysokogatunkowe cewki powietrzne Cobber!
Buchardt Audio S400

Dźwięk

S400 są bardzo neutralnymi kolumnami, ale wcale nie oznacza to, że są nudne. Mają gładkie i szczegółowe wysokie tony i nie potrzebują towarzystwa subwoofera.
Kolumny dostępne są w trzech wykończeniach: Black, White i Dark Smoked Oak. Cena detaliczna kolumn podstawkowych Buchardt Audio S400 wynosi 4.245 zł za parę. Salon Q21 zaprasza wszystkich chętnych na odsłuchy.
Źródło: informacja prasowa Salon Q21