hi-fi

ROCZNICOWE KOLUMNY WHARFEDALE DENTON

news |

Firma Wharfedale postanowiła uczcić swoje 80-lecie specjalną edycją jednego z najbardziej znanych i cenionych głośników

Firma Wharfedale postanowiła uczcić swoje 80-lecie specjalną edycją jednego z najbardziej znanych i cenionych głośników, jakie kiedykolwiek wyprodukowała - modelu Denton. Jest to klasyczna, dwudrożna kolumna podstawkowa w obudowie bas-refleks, pięknie wykończona ręcznie nakładanym fornirem Vintage Mahogany i przykryta maskownicą wykonaną z szarego płótna Tungsten. Jednak pod tą tradycyjną obudową Denton jest nowoczesną konstrukcją, wykorzystującą mieszankę sprawdzonych i zaawansowanych rozwiązań technicznych. 125mm przetwornik nisko-średniotonowy wykonano z innowacyjnej plecionki kevlarowej i zamontowano na sztywnym odlewanym koszu. Dostarcza on bogatych, szczegółowych niskich i średnich tonów, cechując się przy tym doskonałą dynamiką. Miękką, tekstylną kopułkę o średnicy 25mm, z mocnym magnesem ferrytowym, stworzono z kolei z myślą o gładkiej, szczegółowej reprodukcji wysokich tonów. Obydwa przetworniki są spójnie połączone przez zaawansowaną zwrotnicę w sposób niewykrywalny dla słuchacza, dzięki czemu dźwięk jest jednocześnie ekscytujący i naturalny bez względu na materiał źródłowy.
Oryginalny Denton był znany ze swojego ciepłego, bogatego i naturalnego charakteru brzmienia. Seria na 80-lecie zachowuje ten charakter, nasycając dźwięk szczegółami, które zachęcają do odkrywania całej swojej muzycznej kolekcji na nowo. Kolumny charakteryzują się skutecznością 86dB, impedancją 6ohm oraz pasmem przenoszenia 44Hz-24kHz (+/-3dB). Częstotliwość podziału ustalono na 2,3kHz, a rekomendowana moc wzmacniacza to 20=100W. Cena: 1.299 zł (szt.).

Specyfikacja techniczna:
Typ: 2-drożna kolumna bas reflex / podstawkowa
Przetworniki: 1 x 1" (25mm) tekstylna kopułka wysokotonowa
1 x 5"" (125mm): Membrana z plecionki kevlarowej
Zakres częstotliwości: (+/-3dB )44Hz - 24kHz
Czułość (1W@1M): 86dBA/V
Ekranowanie: Nie
Częstotliwość podziału: 2.3kHz
Impedancja: 6 ohm
Rekom. moc. wzm. (RMS)20-100 W
Wymiary Wysokość: 320mm
Szerokość: 200mm
Głębokość: (275+30)mm (z maskownicą i terminalami)

Waga netto: 7.9 kg/szt.
Wykończenie obudowy: Mahogany Red Veneer
Maskownica: Szare płótno Tungsten
Akcesoria: Gumowe nóżki

INFO www.horn.pl
Jeśli chcesz wiedzieć pierwszy o konkursach z atrakcyjnymi nagrodami, promocjach, prezentacjach dołącz do nas na Facebooku!