hi-fi

NOWY DAC M2TECH VAUGHAN I CALYX FEMTO

news |

Na targach Hi-End Monachium w dniach 3-6 swoją premierę miał nowy flagowy DAC włoskiej firmy M2Tech. Po ogromnym sukcesie modelu Young

Na targach Hi-End Monachium w dniach 3-6 swoją premierę miał nowy flagowy DAC włoskiej firmy M2Tech. Po ogromnym sukcesie modelu Young, który note bene został wyróżniony w zestawieniu "Hi-Fi Choice" na "Najbardziej Innowacyjny Produkt Roku 2011", przyszła pora na wprowadzenie modelu dla najbardziej rozsmakowanych melomanów. Vaughan, bo taką nazwę nosi ten DAC, wyglądem nawiązuje do stylu vintage, ale w środku ma same najnowsze i bezkompromisowe rozwiązania M2Techa. Wyposażono go m.in. w osiem układów przetworników D/A, po cztery na kanał, przez co ma bardzo niskie szumy kwantyzacji i zniekształcenia, ekstremalnie niskoszumne liniowe stabilizatory typu shunt czy rezystory do zastosowań militarnych. Vaughan ma wbudowane bezobsługowe, wydajne prądowo zasilanie akumulatorowe, przez co jest niewrażliwy na zakłócenia sieci energetycznej. Może działać jako wysokiej klasy preamp z precyzyjną cyfrową regulacją głośności i niskimi szumami, m.in. dzięki zwielokrotnieniu układów przetwarzania cyfrowo-analogowego, co daje realne wewnętrzne operowanie na danych 4x16, 24 lub 32 bity, czyli 64 bity, 96 bitów lub 128 bitów!
Na CES 2012 w Las Vegas swoją premierę miał DAC Calyx FEMTO, którego pierwsza partia trafiła już do dystrybutorów. Jego nazwa pochodzi od femtosekundy, czyli jednostki czasu, w której wyrażana jest wartość jittera tego niezwykłego DAC-a. To właśnie prototyp FEMTO grający na stoisku Digital&Analog tak zachwycił redaktora "The Absolute Sound", który wyróżnił po targach stoiska w dwóch kategoriach: Najlepszy Dźwięk (bez względu na cenę) oraz Najlepszy Dźwięk (za najniższą cenę). To drugie wyróżnienie powędrowało właśnie dla D&A, producenta Calyxa. Calyx FEMTO będzie dostępny w dwóch wersjach kolorystycznych: czarnej i srebrnej. Ceny: M2Tech Vaughan: 26.000zł, Calyx FEMTO: 23.000zł.

INFO www.gfmod.pl
Jeśli chcesz wiedzieć pierwszy o konkursach z atrakcyjnymi nagrodami, promocjach, prezentacjach dołącz do nas na Facebooku!