hi-fi

NOWA MARKA PEACHTREE AUDIO NA POLSKIM RYNKU

news |

Firma Peachtree Audio powstała na początku nowego tysiąclecia w Stanach Zjednoczonych.

Firma Peachtree Audio powstała na początku nowego tysiąclecia w Stanach Zjednoczonych. Ogólnoświatową reputację przyniosły jej wzmacniacze zintegrowane o nazwie "Decco" - było to pierwsze na świecie (2007 r.) urządzenie wykorzystujące port USB do transmisji strumienia audio. Od 2009 r. Peachtree Audio jest oficjalnym partnerem MFI (Made for iPod), od tego czasu produkuje certyfikowane stacje dokujące dla produktów Apple'a. Wzmacniacze iDecco oraz iDecco2 to pierwszy na świecie sprzęt audio wyposażony w certyfikowaną przez Apple stację dokującą dla iPhone'a/iPoda. Na początku roku 2011 firma zaprezentowała swoje dwa najnowsze "i" produkty: iDac i iNova.
Na początku polską premierę będzie miało kilka urządzeń z szerokiej gamy producenta, ale dostępność produktów tej marki będzie systematycznie wzbogacana o kolejne modele. W pierwszej kolejności polscy użytkownicy iPodów/iPhone'ów będą mogli zapoznać się z modelem iDac wyposażonym w cyfrowe gniazdo dokujące dla iUrządzeń, które dostarcza cyfrowy sygnał do wysokiej klasy przetwornika cyfrowo-analogowego. Dodatkowo iDac został uzbrojony w cztery wysokiej rozdzielczości cyfrowe wejścia do komputera, Apple TV, telewizji kablowej lub jakiegokolwiek innego urządzenia cyfrowego. Model ten wyposażony został w wysokiej jakości 24bit/96kHz, izolowane galwanicznie wejście USB umożliwiające odtwarzanie muzyki wprost z komputera. iDac został zaprojektowany nie tylko do odtwarzania muzyki z komputera czy strumieniowego odtwarzacza plików. Sprawdzi się w każdej konfiguracji i z innymi komponentami audio.
Kolejnym urządzeniem, które w pierwszej kolejności trafi na polski rynek, jest model iNova.
Jest to ulepszona wersja wielokrotnie nagradzanego na światowych rynkach wzmacniacza zintegrowanego Nova. Wyposażony jest w wejście USB, dwa wejścia koncentryczne i dwa wejścia optyczne zapewniające rozdzielczość do 24/192 z innych źródeł cyfrowych, takich jak Apple TV. Oferuje również dwa wejścia analogowe dla magnetofonu czy przedwzmacniacza Phono. Z myślą o użytkownikach słuchawek iNovę wyposażono w sekcję lampową klasy A.
Do sprzedaży trafią także głośniki DS 4.5, które ucieszą osoby ceniące sobie konstrukcje o małych wymiarach i dużym potencjale. Idealnie pasują do budowy kompaktowych systemów audio opartych na pozostałych komponentach firmy Peachtree Audio. Ceny: iNova - 6.499zł, iDac - 3.999zł, DS 4.5 - 1.799zł (para).

INFO www.audioklan.pl

Jeśli chcesz wiedzieć pierwszy o konkursach z atrakcyjnymi nagrodami, promocjach, prezentacjach dołącz do nas na Facebooku!