kino domowe

ONKYO TX-NR414 NOWY 5-KANAŁOWY AMPLITUNER 3D

news |

Onkyo wprowadza na polski rynek kolejny amplituner do kina domowego - tym razem jest to pięciokanałowy

Onkyo wprowadza na polski rynek kolejny amplituner do kina domowego - tym razem jest to pięciokanałowy model TX-NR414. Jest to niższy model w ofercie niż 7-kanałowy TX-NR515. Mimo to TX-NR414 został sowicie wyposażony przez producenta w szereg nowych technologii zapewniających użytkownikowi łatwą i przyjemną obsługę. W odróżnieniu od swojego większego i nieco droższego brata ma 6 wejść HDMI v1.4 i 1 wyjście HDMI v1.4 (w TX-NR515 jest 8 wejść i 2 wyjścia HDMI v1.4). Nie posiada też procesora wizyjnego Marvell Qdeo, który potrafi przeskalować sygnał z HDMI do postaci 4K (3840x 2160), jak również technologii MHL (Mobile High-Definition Link) zapewniającej reprodukcję sygnału zawierającego obraz 1080p i dźwięk 7.1, który jest dostarczony do wejścia HDMI umieszczonego na panelu przednim amplitunera z dowolnego przenośnego urządzenia współpracującego z tą technologią. Poza wyżej wymienionymi TX-NR414 korzysta praktycznie z większości funkcji i nowych rozwiązań technologicznych modelu wyższego, m.in. InstaPrevue (wyświetlanie w podglądach (PiP) sygnałów wizyjnych pochodzących ze źródeł podłączonych do wejść HDMI), HDMI through (oglądanie filmów z Blu-raya czy użytkowanie konsoli do gier podłączonych do amplitunera bez konieczności jego uruchamiania) i jest zbudowany zgodnie z technologią reprodukcji szerokopasmowej WRAT. Zapewnia połączenie z internetem (przewodowe i bezprzewodowe - opcjonalna przystawka UWF-1). Współpracuje z urządzeniami Apple'a - iPod/iPhone/iPad w zakresie odtwarzania plików muzycznych, ale dzięki darmowej aplikacji "Onkyo Remote App 2 for iPod touch/iPhone" można tych urządzeń używać do sterowania amplitunerem zamiast pilota. TX-NR414 ma na pokładzie dekodery bezstratne: Dolby TrueHD i DTS-HD Master Audio zapewniające jakość dźwięku identyczną z tą, jaką dysponuje realizator dźwięku. Dodatkowo dostępne są dekodery Dolby Digital Plus i DTS-HD High Resolution Audio, w których kodowane są ścieżki dźwiękowe programów telewizyjnych HD czy materiałów on-line.
Urządzenie wyposażone jest w przetworniki D/A Burr-Brown 192kHz/24-bit w każdym kanale, tuner AM/FM z RDS z pamięcią 40 stacji, pilota obsługującego urządzenia innych producentów (programowalny z kodów), wyjście sygnału niskopoziomowego dla drugiej strefy (Zone2). Cena: 1.999zł.

INFO www.onkyo.pl

Jeśli chcesz wiedzieć pierwszy o konkursach z atrakcyjnymi nagrodami, promocjach, prezentacjach dołącz do nas na Facebooku!