hi-fi

WZMACNIACZ HYBRYDOWY VINCENT SV-800

news |

SV-800 to najlepszy wzmacniacz zintegrowany Vincenta. Jest on częścią topowej linii 800, w skład której

SV-800 to najlepszy wzmacniacz zintegrowany Vincenta. Jest on częścią topowej linii 800, w skład której wchodzą jeszcze monobloki i przedwzmacniacz oraz odtwarzacz i tuner.
Nowy wzmacniacz Vincenta nie jest produktem, w którym dodano tylko lampy do konstrukcji tranzystorowej, aby zmienić charakter brzmienia. Jest to urządzenie od początku zaprojektowane jako lampowe i jedynie ostatni stopień prądowy jest tranzystorowy. W sekcji przedwzmacniacza zastosowano aż 8 lamp próżniowych. Cała konstrukcja jest zbalansowana. W stopniu końcowym pracuje 16 tranzystorów Toshiby, które spolaryzowano dość głęboko w klasie A i pozbawiono ujemnego sprzężenia zwrotnego.
Wzmacniacz oddaje 100W przy 8ohm, ale aż 50W jest oddawanych w klasie A. Przy obciążeniu 4ohm moc wynosi 160W. Tradycyjnie dla Vincenta nie zapomniano o solidniej, precyzyjnie wykonanej aluminiowej obudowie oraz wysokiej jakości pilocie zdalnego sterowania, który również jest aluminiowy. Obudowę zaopatrzono w duże radiatory poprawiające komfort pracy tranzystorów mocy. Kolejną cechą charakterystyczną dla tej marki jest jakość zasilacza, w którym zastosowano kondensatory filtrujące o pojemności 80.000mF i duży transformator. W efekcie udało się uzyskać dźwięk o bardzo dużej rozdzielczości przy jednoczesnym braku jakichkolwiek ostrości. Dźwięk jest bardzo muzykalny, co wynika nie tylko z gładkości, ale też bardzo dobrej spójności brzmienia. Dostępne są dwie wersje kolorystyczne: czarna i srebrna.
INFO www.audiosystem.com.plJeśli chcesz wiedzieć pierwszy o konkursach z atrakcyjnymi nagrodami, promocjach, prezentacjach dołącz do nas na Facebooku!