kino domowe

CES 2012 - LG CINEMA SCREEN DESIGN

news |

Podczas targów CES 2012 w Las Vegas firma LG Electronics zaprezentowała nową linię wzorniczą CINEMA SCREEN Design

Podczas targów CES 2012 w Las Vegas firma LG Electronics zaprezentowała nową linię wzorniczą CINEMA SCREEN Design swoich telewizorów. Cechą charakterystyczną jest niezwykle cienka ramka o grubości zaledwie 1mm, która sprawdzi się zwłaszcza w przypadku oglądania obrazów trójwymiarowych zapewniając wrażenie pełnego uczestnictwa widza w toczącej się na ekranie akcji.

"Technologia 3D wciąż się rozwija, a LG dokłada wielu starań żeby brać w tym procesie aktywny udział" - powiedział Havis Kwon, prezes i dyrektor działu Home Entertainment w firmie LG. "Dzięki nowym i udoskonalonym funkcjom 3D oraz obudowie CINEMA SCREEN Design uczyniliśmy w tym zakresie znaczny krok naprzód".
Ramki nowych telewizorów CINEMA 3D Smart TV są niemal niewidoczne, przez co wyświetlane efekty wizualne są jeszcze bardziej realistyczne. Tym samym widz może poczuć się jak w sali kinowej.Nowemu zestawowi do odbioru treści w trójwymiarze od LG towarzyszy szereg innowacyjnych technologii. Funkcja Dual Play to rozwiązanie, w którym na nowo wykorzystano sposoby osiągania trójwymiarowego obrazu, aby zapewnić niepowtarzalne wrażenia miłośnikom gier. Dzięki opracowanej przez LG, funkcji oraz specjalnym okularom Dual Play gracze widzą dwa całkiem różne, pełne obrazy w przeciwieństwie do tradycyjnego trybu Split Screen. Natomiast technologia 3D Sound Zooming generuje dźwięk zsynchronizowany z lokalizacją i ruchem różnych obiektów widocznych na ekranie, dzięki czemu stanowi on znakomite dopełnienie efektów wizualnych.Podobnie jak w poprzedniej wersji, nowe telewizory CINEMA 3D Smart TV są wyposażone w funkcję Smart TV. Oferuje ona ogromne bogactwo ponad 1200 usług, udostępniających treści Premium, w tym usługę 3D World, która zapewnia widzom dostęp do stale powiększających się zasobów multimedialnych w trójwymiarze. Ponadto, wbudowany moduł konwersji obrazu 2D na 3D sprawia, że dostęp do treści 3D staje się praktycznie nieograniczony.
Nowe modele telewizorów trafią na rynek w 2012 roku.

Okulary CINEMA 3D to kolejny produkt, który wchodzi do oferty w 2012 r. Są one dostępne w trzech eleganckich wersjach i zapewniają o 20% jaśniejszy obraz niż poprzednie modele. Zredukowana waga oraz opływowy kształt zwiększają komfort odbioru i umożliwiając dłuższe oglądanie treści 3D.

INFO www.lge.pl