kino domowe

AMPLITUNER YAMAHA RX-A2010 AVENTAGE

news |

Amplituner RX-A2010 z serii Aventage 9.2 oferuje 8 wejść/2 wyjścia HDMI v 1.4, wielopunktowe YPAO z R.S.C.

Amplituner RX-A2010 z serii Aventage 9.2 oferuje 8 wejść/2 wyjścia HDMI v 1.4, wielopunktowe YPAO z R.S.C., Scene Plus, nowoczesne funkcje sieciowe, kontrolę przez przeglądarkę internetową, aplikację do sterowania amplitunerem oraz prostą konfigurację wielu stref Zone 2/3 Video. W odróżnieniu od swojego mniejszego brata czyli RX-A810 w tym nowym modelu zaimplementowano bardzo wygodną funkcję Scene Plus, która sprowadza obsługę zaprogramowanych ustawień DSP amplitunera i wyboru pożądanego źródła dźwięku do jednego, prostego wciśnięcia przycisku Power-on na pilocie. Umożliwia wybór spośród 12 różnych ustawień w tym aż czterech przeznaczonych dla drugiej strefy w systemie wielostrefowym.
Ciekawsze rozwiązania zastosowane w tym modelu:

Cinema DSP 3D - tworzy kilka stref dźwiękowych wokół odbiorcy. W rezultacie cała scena dźwiękowa otacza go we wszystkich trzech wymiarach i dostarcza niepowtarzalnych wrażeń podczas oglądania filmów i słuchania muzyki. Funkcja Silent Cinema pozwoli korzystać z dobrodziejstw technologii Cinema DSP w kreowaniu bogatej i szerokiej sceny dźwiękowej po podłączeniu słuchawek, tak aby można było oglądać filmy lub słuchać muzyki w rewelacyjnej jakości nie przeszkadzając jednocześnie innym osobom w swoim otoczeniu.

YPAO-R.S.C. mierzy charakterystykę akustyczną pomieszczenia i charakterystyki głośników, a następnie dokonuje regulacji parametrów audio amplitunera tak, by osiągnąć optymalną jakość dźwięku aż dla ośmiu pozycji odsłuchu. Wykorzystuje ona funkcję kontroli wczesnych odbić dźwięku do korekty ustawień, by osiągnąć studyjną jakość audio. Oprócz tego korzysta z technologii DSP Effect Normalization do regulowania parametrów CINEMA DSP według pomiarów odbitego dźwięku.

System A.R.T. (Anti-Resonance Technology) Wedge to wyjątkowa w swojej konstrukcji piąta stopka zainstalowana na środku urządzenia. Niweluje ona drgania wywoływane przez sekcję zasilania amplitunera a także inne, które mogą pochodzić od fal dźwiękowych emitowanych przez głośniki.
Całe wnętrze RX-A2010 zostało bardzo precyzyjnie rozplanowane. Doskonałym przykładem jest symetryczna budowa sekcji zasilania w której prawe i lewe kanały są od siebie fizycznie i elektrycznie odizolowane. Wpływa to na znakomitą poprawę sygnału audio i redukcję wszelkich zniekształceń do minimum.

Funkcje sieciowe modelu RX-A2010 są bardzo rozbudowane, dzięki czemu z łatwością można stremować muzykę ze swoich zasobów z komputera PC lub Internetu. Można także sterować amplitunerem wykorzystując do tego połączenie z PC i przeglądarkę internetową, słuchać internetowego radia, przeglądać pliki ze zdjęciami itp. Dodatkowo sprzęt ten jest kompatybilny z urządzeniami marki Apple. Fakt ten pozwala między innymi na obsługę wielu zaawansowanych funkcji amplitunera wykorzystując do tego celu iPhona, iPoda lub iPada a także odtwarzać za ich pomocą muzykę lub oglądać filmy. Port USB znajdujący się na przednim panelu można wykorzystać do podłączenia zewnętrznych pamięci oraz iPoda lub iPhona bezpośrednio do amplitunera.
Cena 5.899 zł

INFO www.audioklan.pl