hi-fi

ZESTAW STREREO MARANTZ PM6004 I CD6004

news |

Firma Marantz zaprezentowała następców znanego, wielokrotnie nagradzanego i wyróżnianego zestawu stereo 6003.

Firma Marantz zaprezentowała następców znanego, wielokrotnie nagradzanego i wyróżnianego zestawu stereo 6003. W nowych modelach PM6004 i CD6004 wprowadzono wiele udoskonaleń, aby jeszcze wierniej odtwarzać muzykę. Zasadniczą różnicą między PM6004 a jego poprzednikiem jest to, że w nowym wzmacniaczu zarówno w sekcjach przedwzmacniacza, jak i końcówek mocy zastosowano elementy dyskretne, a nie jeden wzmacniacz IC. Specjalnie
wyselekcjonowane pojedyncze komponenty pozwoliły na bardziej szczegółowe dostrojenie dźwięku, co wpłynęło na większą czystość i przejrzystość sceny dźwiękowej. Oczywiście zachowano toroidalny transformator o niższej impedancji z ekranowaną obudową, analogicznie pozostawiono specjalnie stworzone główne kondensatory, a także tranzystor mocy, który jest zamontowany w radiatorze tłoczonym z aluminium. Jednak mimo wprowadzenia wielu ulepszeń, w najnowszym modelu PM6004 zaimplementowano większość sprawdzonych rozwiązań i technologii. Podobnie rzecz ma się z odtwarzaczem CD6004.


http://www.egazety.pl/computer-graphics-studio/e-wydanie-hi-fi-choice-home-cinema.html


Wszelkie zmiany dokonywane były niezwykle ostrożnie, aby nie "przedobrzyć" znakomitej przecież konstrukcji. Zoptymalizowano mechanizm napędu CD i umieszczono go centralnie, a ponadto w dolnej części urządzenia umieszczono solidną metalową płytę. Dzięki temu udało się wyeliminować wibracje. Ponadto w CD6004 zastosowano bardziej wydajny zasilacz dysponujący sporym zapasem mocy. Użytkownicy przenośnych odtwarzaczy będą mogli podłączyć je do odtwarzacza CD6004 za pośrednictwem złącza USB.
PM6004 i CD6004 trafią do sprzedaży w połowie września w dwóch wariantach kolorystycznych: czarnym i silvergold. Warto też zwrócić uwagę, że zmienił się dystrybutor tej marki w Polsce.

INFO www.horn.pl