hi-fi

KONDYCJONER SIECIOWY GIGAWATT PC-3 EVO

news |

Wprowadzony prawie rok temu do oferty GigaWatta kondycjoner sieciowy PC-2 EVO okazał się najchętniej kupowanym

Wprowadzony prawie rok temu do oferty GigaWatta kondycjoner sieciowy PC-2 EVO okazał się najchętniej kupowanym produktem firmy. Model ten rozpoczął nową serię kondycjonerów i spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem przez klientów w kraju i za granicą. Sukces nowej konstrukcji okazał się na tyle obiecujący, że zespół GigaWatta niezwłocznie rozpoczął pracę nad znacznie bardziej wyrafinowanym modelem kontynuującym serię EVO. Teraz GigaWatt prezentuje najnowszy kondycjoner sieciowy klasy high-end: PC-3 EVO.
Ogólna koncepcja działania jest identyczna we wszystkich urządzeniach serii EVO i opiera się na trzech autonomicznych blokach filtrujących. Poszczególne gałęzie filtrów zoptymalizowano pod kątem współpracy z urządzeniami cyfrowymi, analogowymi oraz tymi o największym poborze prądu. Wygląd zewnętrzny PC3 EVO nie zdradza od razu zbyt wielu zmian, lecz oprócz dodatkowego cyfrowego wskaźnika napięcia nowy kondycjoner został wzbogacony o szereg lepszych podzespołów. W porównaniu z niższym modelem PC-3 EVO bazuje na nowej architekturze filtrów. Z uwagi na zwiększoną obciążalność układów filtrujących zostały one zmontowane w na nowo opracowanych płytkach drukowanych o dwukrotnie większej zawartości miedzi w porównaniu z dotychczasowymi obwodami PCB. Podwojenie ilości miedzi i zwiększenie grubości jej warstw pozwoliło na znaczne zwiększenie wydajności energetycznej poszczególnych układów oraz spowodowało obniżenie temperatury ich pracy. Masywne, dwuwarstwowe płytki PCB o zwiększonej sztywności posiadają teraz niezwykle szerokie ścieżki, które dodatkowo posrebrzono. Uzyskano przez to szybszą propagację sygnału, jak i stabilniejsze parametry warstw przewodzących.
Ochronę przeciwprzepięciową kondycjonera gwarantuje blok startowy, w którym znajdują się iskierniki plazmowe, szybkie warystory nowej generacji oraz filtr wstępny. Z kolei za tłumienie zakłóceń odpowiedzialne są filtrujące bloki typu RLC zbudowane w oparciu o m.in. wysokiej jakości metalizowane kondensatory poliestrowe. Tak jak w PC-2 EVO, również w najnowszym kondycjonerze zastosowano innowacyjny, dwustopniowy system szyn dystrybucyjnych wykonanych z polerowanych sztab miedzi katodowej Cu-ETP. Pierwszy stopień zapewnia bezstratną i równomierną dystrybucję napięcia do poszczególnych gałęzi filtrujących, a drugi dostarcza napięcie bezpośrednio do gniazd wyjściowych. Umożliwia on również stabilny rozkład mocy niezależnie od obciążenia poszczególnego gniazda. Dodatkowo w PC-3 EVO użyto okablowania lepszej jakości z grubych przewodników typu Litz z posrebrzanej miedzi beztlenowej izolowanych teflonem PTFE. Podwójny układ buforujący o zwiększonej pojemności zapewnia teraz w PC-3 EVO jeszcze większą wydajność prądową, pozwalając na niemal nieograniczone możliwości impulsowe.
Kondycjoner PC-3 EVO jest oferowany w dwóch wariantach wyposażenia - z kablem LC-1 MK2 lub z LC-2 MK2. Ten ostatni został obecnie wyposażony w nowe firmowe złącza, które jako drugie po wtykach do topowej sieciówki LS-1 pochodzą z własnej produkcji GigaWatta.
Kondycjoner PC-3 EVO jest oferowany w cenie 8.950zł z kablem LC-1 MK2 oraz za 9.950zł z nowym kablem LC-2 MK2. Swoją oficjalną premierę będzie miał podczas Audio Show 2011.

INFO www.gigawatt.pl