kino domowe

POLSKIE TELEWIZORY LED I 3D LCD

news |

Firma Manta Multimedia, czołowy dostawca sprzętu RTV/AGD/Multimedia poinformowała, że już we wrześniu tego

Firma Manta Multimedia, czołowy dostawca sprzętu RTV/AGD/Multimedia poinformowała, że już we wrześniu tego roku w Łódzkim Parku Technologicznym, będącym głównym partnerem dla DELL w Europie ruszy produkcja pierwszych polskich telewizorów LED 3D oraz LCD 3D. Telewizory LED będą wykorzystywały najwydajniejsze technologie podświetlania i powstaną w rozmiarach 32 i 42 cale, na matrycach dostarczanych przez LG Electronics.
W TV LCD 3D (32 i 42 cale) zostanie zastosowana technologia CCFL, a do każdego odbiornika będą dołączane aż 4 pary pasywnych okularów. Ponadto telewizory 3D LCD będą wyposażone w technologię konwersji 2D na 3D w czasie rzeczywistym. Wszystkie TV zarówno LED jak i LCD będą miały wbudowany tuner MPEG4 do obioru telewizji cyfrowej i będą działały w trybie Full HD (1920x1080), przy kontraście dynamicznym 15.000:1.
"To wydarzenie bez precedensu na polskim rynku technologicznym. Manta jest pierwszą firmą, która uruchamia produkcję zaawansowanych technologicznie telewizorów w Polsce." powiedział Bogdan Wiciński, CEO Manta Multimedia. "Zgodnie z nową filozofią produkty z logo Manta będą odznaczały się przede wszystkim wysoką funkcjonalnością i zaawansowaną technologią. Tak też będzie w przypadku naszych nowych telewizorów. Misją Manty jest również utrzymywanie cen na kieszeń każdego Polaka. Dlatego wspomniane telewizory będą się mieściły w bardzo atrakcyjnym przedziale cenowym 1500-3000 PLN za najdroższe 3D LCD! Od teraz każdy będzie mógł sobie pozwolić na tę drogą dotychczas technologię. Ponadto każdy TV będzie objęty 5-letnią gwarancją "zero martwych pikseli". Oznacza to że TV będzie wymieniany w ciągu 5 lat od zakupu jeśli na matrycy pojawi się choćby jeden martwy piksel. Jestem przekonany, że ta oferta podbije serca polskich klientów."
Założona w 1998 roku Manta Multimedia to jeden z największych dostawców sprzętu RTV, AGD i multimediów w Polsce. Firma zapowiedziała plany rebrandingu marki, które są związane z nową filozofią biznesową. Zgodnie z nią najtańsze produkty zostały przesunięte do submarek Hawk oraz Shark zaś brand Manta ma kojarzyć się z funkcjonalnością, zaawansowaną technologią oraz dobrą ceną.

INFO www.manta.com.pll