s-e-r-v-e-r-a-d-s

wszystkie

NOWA ODSŁONA WZMACNIACZY FATMAN

news

Fatman to brytyjska lifestyle'owa marka należąca do przedsiębiorstwa TL Audio. Zasłynęła produkcją multimedialnych wzmacniaczy

Fatman to brytyjska lifestyle'owa marka należąca do przedsiębiorstwa TL Audio. Zasłynęła produkcją multimedialnych wzmacniaczy lampowych hi-fi, korzystając przy tym z doświadczeń techników TL Audio zajmujących się projektowaniem profesjonalnego sprzętu studyjnego. Ostatnio firma zaproponowała dwa nowe urządzenia. Pierwszy z nich to Trinity - lampowo-tranzystorowy wzmacniacz wyposażony w konwerter cyfrowo-analogowy (DAC) z wejściem USB dla transferu danych z PC i laptopów oraz innych urządzeń. Funkcjonalność zadecydowała o rezygnacji z wyposażania Trinity w odtwarzacz CD czy radio FM. Moc 25W na kanał pozwala bezproblemowo nagłośnić pomieszczenia o powierzchni do 20m?. Do budowy przedwzmacniacza użyto lamp: 2x6N2 (triody) oraz 1x6E2 (magiczne oko). Urządzenie posiada wbudowaną stację dokującą dla iPoda/iPhone'a, włączając w to urządzenia najnowszych generacji. W komplecie znajduje się pilot zdalnego sterowania. Z kolei Fatman iTube MKII to nowa wersja wielokrotnie nagradzanego wzmacniacza lampowego iTube, który został doceniony przede wszystkim za charakterystyczny ocieplony dźwięk i bogactwo detali. iTube MkII wyróżnia się także niepowtarzalnym stylem i znakomitą jakością wykonania (aluminiowa grawerowana obudowa zarówno wzmacniacza, jak i osobnej stacji dokującej). Nowa odsłona Fatmana iTube MKII przynosi wbudowany przetwornik cyfrowo-analogowy (DAC) z wejściem USB oraz szereg udoskonaleń w samej budowie wzmacniacza. Do jego budowy użyto lamp: 2x6N1 (ECC85; triody) oraz 1x6E2 (EM87; magiczne oko). Urządzenie jest sterowane pilotem. Ceny: Trinity - 2.099zł (bez kolumn), 2.599zł (z kolumnami stereo), iTube MKII - 1.599zł (bez kolumn), 2.099zł (z kolumnami stereo).
Od września 2010 r. produkty Fatmana dystrybuowane są w Polsce przez stosunkowo młodą, ale prężną firmę Rafko z Białegostoku.

INFO www.rafko.pl