hi-fi

NOWA ODSŁONA WZMACNIACZY FATMAN

news |

Fatman to brytyjska lifestyle'owa marka należąca do przedsiębiorstwa TL Audio. Zasłynęła produkcją multimedialnych wzmacniaczy

Fatman to brytyjska lifestyle'owa marka należąca do przedsiębiorstwa TL Audio. Zasłynęła produkcją multimedialnych wzmacniaczy lampowych hi-fi, korzystając przy tym z doświadczeń techników TL Audio zajmujących się projektowaniem profesjonalnego sprzętu studyjnego. Ostatnio firma zaproponowała dwa nowe urządzenia. Pierwszy z nich to Trinity - lampowo-tranzystorowy wzmacniacz wyposażony w konwerter cyfrowo-analogowy (DAC) z wejściem USB dla transferu danych z PC i laptopów oraz innych urządzeń. Funkcjonalność zadecydowała o rezygnacji z wyposażania Trinity w odtwarzacz CD czy radio FM. Moc 25W na kanał pozwala bezproblemowo nagłośnić pomieszczenia o powierzchni do 20m?. Do budowy przedwzmacniacza użyto lamp: 2x6N2 (triody) oraz 1x6E2 (magiczne oko). Urządzenie posiada wbudowaną stację dokującą dla iPoda/iPhone'a, włączając w to urządzenia najnowszych generacji. W komplecie znajduje się pilot zdalnego sterowania. Z kolei Fatman iTube MKII to nowa wersja wielokrotnie nagradzanego wzmacniacza lampowego iTube, który został doceniony przede wszystkim za charakterystyczny ocieplony dźwięk i bogactwo detali. iTube MkII wyróżnia się także niepowtarzalnym stylem i znakomitą jakością wykonania (aluminiowa grawerowana obudowa zarówno wzmacniacza, jak i osobnej stacji dokującej). Nowa odsłona Fatmana iTube MKII przynosi wbudowany przetwornik cyfrowo-analogowy (DAC) z wejściem USB oraz szereg udoskonaleń w samej budowie wzmacniacza. Do jego budowy użyto lamp: 2x6N1 (ECC85; triody) oraz 1x6E2 (EM87; magiczne oko). Urządzenie jest sterowane pilotem. Ceny: Trinity - 2.099zł (bez kolumn), 2.599zł (z kolumnami stereo), iTube MKII - 1.599zł (bez kolumn), 2.099zł (z kolumnami stereo).
Od września 2010 r. produkty Fatmana dystrybuowane są w Polsce przez stosunkowo młodą, ale prężną firmę Rafko z Białegostoku.

INFO www.rafko.pl