kino domowe

DOMOWE KINO I SALON GIER W JEDNYM

news |

Panasonic wprowadza do sprzedaży nowy projektor LCD kina domowego – model PT-AX200...

Panasonic wprowadza do sprzedaży nowy projektor LCD kina domowego – model PT-AX200. Urządzenie to oferuje najwyższą w swojej klasie jasność wynoszącą 2000 ANSI lumenów oraz nową technologię Light Harmonizer 2 która sprawia, że wyświetlany obraz jest doskonale widoczny w każdych warunkach oświetleniowych. Dzięki nowemu trybowi gier (Game Mode) PT-AX200 sprosta różnym potrzebom użytkowników – nie tylko miłośników kina domowego, ale także entuzjastów gier wideo. Projektor charakteryzuje się cichą pracą (25 dB), funkcją niebieskiego/czarnego ekranu, posiada również 2 złącza HDMI z wyborem poziomu sygnału . Panasonic PT-AX200 jest dostępny w cenie ok. 7200 zł.
INFO http://www.panasonic.pl


Pełna wersja komunikatu prasowegoPrawdziwe kino i salon gier w Twoim domu

Panasonic PT-AX200 wyróżnia się najwyższą w swojej klasie jasnością a nowy tryb gier sprawia, że jest najbardziej wszechstronnym projektorem kina domowego na rynku

Panasonic, czołowa marka koncernu Matsushita Electric Industrial, światowego lidera w dziedzinie rozwoju i produkcji urządzeń elektronicznych, prezentuje nowy projektor LCD kina domowego – model PT-AX200. Urządzenie to oferuje najwyższą w swojej klasie jasność wynoszącą 2000 ANSI lumenów oraz nową technologię Light Harmonizer 2 która sprawia, że wyświetlany obraz jest doskonale widoczny w każdych warunkach oświetleniowych. Dzięki nowemu trybowi gier (Game Mode) PT-AX200 sprosta różnym potrzebom użytkowników – nie tylko miłośników kina domowego, ale także entuzjastów gier wideo.
PT-AX200 został wyposażony przez Panasonic w system optyczny, który pozwala na uzyskanie pięknych szczegółowych obrazów prezentowanych z jasnością 2000 ANSI lumenów. Dodatkowo w projektorze zastosowano technologię Light Harmonizer 2, która dopasowuje krzywą gamma, ustawienia przesłony, moc lampy oraz ostrość obrazu do poziomu światła panującego w pomieszczeniu, przez co uzyskany obraz jest ostry wyrazisty i doskonale widoczny niezależnie od panujących warunków oświetleniowych. Dzięki temu PT-AX200 sprawdzi się idealnie zarówno podczas oglądania relacji sportowych czy filmów zarówno w jasnym jak i w całkowicie zaciemnionym pomieszczeniu.
Projektor PT-AX200 wyróżnia nowy Tryb Gier (Game Mode), który zapewnia jeszcze doskonalszą reprodukcję obrazów umożliwiając granie z jedynie minimalnymi opóźnieniami. Jest to niezbędne w szybkich grach akcji przeznaczonych dla wielu graczy. Projektor automatycznie wykrywa sygnał wideo i wykonuje optymalną konwersję na obraz aby wiernie odwzorować obraz w stosunku do oryginału.
Konwencjonalne projektory kładą nacisk na ostrość bez uwzględniania różnic jasności. Może to ograniczać wrażenie trójwymiarowości. W projektorze PT-AX200 zaawansowana funkcja dynamicznej regulacji ostrości wyostrza piksele tylko w obszarach, w których występuje niewielka zmiana poziomu jasności. Znacznie zmniejsza poziom szumu i zapewnia klarowny, naturalny obraz.
Do “hollywoodzkiej jakości obrazu” przyczyniają się także filtr czystych kolorów, dynamiczna przesłona oraz dynamiczna korekcja gamma, dzięki czemu PT-AX200 sprawdza się doskonale jako centralny element systemu kina domowego. Oprócz wielu zaawansowanych technologii przetwarzania obrazu PT-AX200 jest wyposażony w obiektyw z 2-krotnym zoomem, który daje użytkownikowi swobodę co do wyboru miejsca instalacji. Projektor można umieścić praktycznie w dowolnym punkcie pokoju, bez uszczerbku na jakości obrazu.
Panasonic PT-AX200 będzie dostępny w Polsce od października br. w rekomendowanej cenie 5990 PLN netto.

Cechy Projektora PT-AX200
1. 2000 ANSI lumenów — największa jasność w tej klasie
Panasonic opracował niezwykle wydajną lampę do projektora PT-AX200. W połączeniu z doskonałym systemem optycznym zapewnia ona jasność 2000 lumenów, najwyższą w tej klasie.

2. Light Harmonizer 2
Projektor PT-AX200 nawet w jasnym świetle dziennym wyświetla ostry, żywy i dobrze widoczny obraz, przy którym obrazy z innych projektorów wydają się wyblakłe i mało szczegółowe. Technologia Light Harmonizer 2 sprawia, że kino domowe staje się atrakcyjniejsze niż kiedykolwiek przedtem. Nowy projektor Panasonic doskonale sprawdzi się podczas oglądania każdego programu w każdych warunkach.

3. Tryb gier — zabawa na całego
PT-AX200 oferuje Tryb Gier (Game Mode), który optymalizuje przetwarzanie sygnału pod kątem szybszej reakcji, umożliwiając granie bez opóźnień. Zwiększa też gradację w nasyconych obszarach, uwidaczniają szczegóły, które wykraczają poza dynamiczny zakres wideo lub telewizji.

4. Tryb Cinema 1 oferuje hollywoodzką jakość obrazu
PT-AX200 zapewnia jakość obrazu przewyższającą tę znaną z tradycyjnego kina. Jest to możliwe dzięki współpracy Panasonic z czołowymi hollywoodzkimi specjalistami w dziedzinie reprodukcji barw i jakości obrazu.

5. Filtr czystych kolorów (Pur Color Filter)
Filtr czystych kolorów powstał na skutek dążenia Panasonic do opracowania technologii optycznej zapewniającej optymalną “hollywoodzką” jakość obrazu. Lampa jest wyregulowana tak, aby zapewniała poziom jasności maksymalizujący wydajność paneli LCD, co zwiększa gamę kolorów oraz głębię czerni.

6. Technologia Smooth Screen
Ta unikatowa technologia Panasonic efektywnie redukuje efekt siatki — czarne linie między pikselami, które pogarszają jakość obrazu. Obraz o wysokiej rozdzielczości wyświetlany przez projektor PT-AX200 jest gładki i filmowy, a jednocześnie pozostaje bardzo ostry i szczegółowy.

7. Dynamiczna przesłona i dynamiczna korekcja gamma
Dynamiczna przesłona zapewnia głębszą, bogatszą czerń niezbędną do wiernej reprodukcji obrazu. Technologia ta reguluje moc lampy, przesłonę oraz krzywą gamę według danych uzyskanych na podstawie analizy histogramu poziomów jasności kolejnych klatek. Funkcja dynamicznej korekcji gamma zwiększa poziom jasności szczegółów, które normalnie zlewałyby się z ciemnym tłem.

8. Inne funkcje
· Siedem trybów wyświetlania obrazu: gry, żywy filmowy, zwykły dynamiczny, kinowy 1, kinowy 2 i naturalny
· Funkcja korekcji pozwalająca wyregulować wysoki, średni i niski poziom gamma. W pamięci urządzenia można zapisać trzy zbiory ustawień pod łatwymi do zapamiętania nazwami.
· Adaptacyjne skalowanie zwiększa jakość podczas wyświetlania obrazów 480p albo pochodzących z innych źródeł o rozdzielczości niższej niż rodzima.
· Adaptacyjna redukcja szumu MPEG efektywnie blokuje zwykły szum i minimalizuje śnieżenie.
· Progresywne skanowanie filmowe (3/2 pulldown) oraz HD IP
· Cicha praca (25 dB) i wylot powietrza od przodu
· Ekranowe wskazówki dotyczące wyboru wejścia
· Ekranowe menu z ustawieniami koloru/pozycji
· Funkcja niebieskiego/czarnego ekranu
· Automatyczne wyszukiwanie sygnału wejściowego
· 2 złącza HDMI, wybór poziomu sygnału HDMI
· Wybór mocy lampy: zwykła/ekonomiczna
· Wbudowany wzorzec testowy