hi-fi

PIERWSZE TRÓJDROŻNE XAVIAN PRELUDO

news |

Pomysł na stworzenie niedrogich i świetnie grających kolumn trójdrożnych powstał w 2009 r. Po ponad roku pracy, wielu zmianach,

Pomysł na stworzenie niedrogich i świetnie grających kolumn trójdrożnych powstał w 2009 r.
Po ponad roku pracy, wielu zmianach, strojeniach i prototypach Xavian wypuścił swoje pierwsze trójdrożne kolumny, którym nadano nazwę Preludo. Są to eleganckie, średniej wielkości, kolumny wolnostojące o znakomitym wykończeniu, co jest już standardem w przypadku tego producenta.
Koncepcja Preludio sprawia, że słuchanie wszelkich nagrań to duża przyjemność. Dobrze zdefiniowany dźwięk i solidny bas to niewątpliwe atuty tych kolumn, które dedykowane są do średniej wielkości pomieszczeń, ale nie powinny mieć problemów w większych pokojach odsłuchowych. Zastosowane w nich głośniki mają wysoką dynamikę przy niskich zniekształceniach. W głośniku basowym i średniotonowym wykorzystano membrany papierowe.
Głośnik wysokotonowy to słynny duński "Ring radiator", zaś średniotonowy to Scan-Speak wykonany na zamówienie Xaviana. Umieszczono go w dużej komorze wytłumionej potrójną warstwą materiału tłumiącego, co wpływa na redukcję kompresji i podkolorowań. Głośnik basowy może być uznany za jednostkę sub-basową, dzięki długiemu skokowi cewki napędzającej. Bas schodzi do 33Hz przy poziomie -3dB! Wysokiej jakości pasywna zwrotnica z 25 elementów została opracowana w sposób umożliwiający spójne współdziałanie wszystkich głośników. Umieszczenie z przodu masywnych, aluminiowych portów bas-refleksu ułatwia umiejscowienie Preludio w pokoju odsłuchowym.
Dostępne wykończenia w naturalnych okleinach orzechowych, wiśniowych i klonie zaspokoją każde potrzeby estetyczne. Ponadto na zamówienie dostępne są wersje nero i bianco. Kolumny Preludo objęte są 5-letnią gwarancją, a ich cena wynosi 11.980 zł za parę.

INFO www.mojeaudio.pl